Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

V Sydney sprintoval po tartanu, Vancouverem projede ve čtyřbobu

OBOJŽIVELNÍK. Bývalý sprinter Allyn Condon pojede ve Vancouveru ve čtyřbobu. - ilustrační foto | foto: Reuters

29 2010
Vítej do klubu, Allyne. Vzácná sorta sportovců, kteří závodili na letní i zimní olympiádě, má nového člena. Ledovým korytem her ve Vancouveru bude v britském čtyřbobu svištět bývalý sprinter Allyn Condon.

"Těch lidí je opravdu málo a my máme štěstí, že jednoho takového máme," komentoval šéf britského týmu Andy Hunt.

Pětatřicetiletý rychlík Condon, který jako člen štafety dupal po tartanu olympiády v Sydney, byl do čtyřbobu nominován právě pro své raketové nohy. Stovku uměl za 10,21 sekundy, dvojnásobnou trať za 20,53.

Parta kolem talentovaného pilota Johna Jacksona je vůbec zajímavá. Vedle někdejšího sprintera pojede bývalý ragbista a další reprezentant, který si olympijskou premiéru odbude ve 32 letech.

Finalista dvoustovky z halového mistrovství světa 2001 do bobu poprvé nasedl před čtyřmi lety. Nechal se inspirovat filmem Kokosy na sněhu. "Hlavní vlastnosti bobistů jsou rychlost a síla, takže tohle je přirozený vývoj atleta," prohlásil šampion her Commonwealthu 2002 ze štafety na 4x100 metrů.

Stane se teprve druhým "obojživelným" Britem. Tím prvním byl před osmi lety Marcus Adam, který sprintoval na hrách v Barceloně a "boboval" v Salt Lake City.

Condon na úrovni Světových pohárů závodí už čtyři roky. Na světovém šampionátu 2006 byl pátý. "Pro tohle jsem to dělal," říkal poté, co ho vybrali do národního týmu pro Vancouver. "Vyšší cíl mít nemůžete. Snad využiju zkušenosti ze Sydney. Znám fígle, abych se dokázal pořádně připravit a zvládat ten tlak."

V týmu bobistů Polska jsou taky bývalí sprinteři: Marcin Niewiara (100 metrů za 10,52 sekundy a 200 m za 21,32) a Marcin Placheta (21,19 na 200 m), k tomu desetibojař Michal Zblewski.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze