Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vachníkové Austrálie přirostla k srdci

14 2000
S y d n e y - Se stoickým klidem přijala blížící se začátek olympijských soutěží ve skocích na trampolíně česká reprezentantka Petra Vachníková. Dobře ví, že hlavní úkol - vůbec se do Sydney na olympijskou premiéru své disciplíny kvalifikovat, má z loňského roku úspěšně za sebou. Nyní už může jen překvapit. "Moc bych si přála postoupit do finálové osmičky, ale budu spokojená i s tím, když skončím na posledním dvanáctém místě. Ovšem za předpokladu, že předvedu pořádný výkon," tvrdila dnes čtyřiadvacetiletá závodnice z Rožnova pod Radhoštěm.

"Nejde mi o medaile, ani o miliony. Chtěla bych ale ukázat co ve mně je, a udělat sobě i trenérovi radost," dodala. Den s velkým D čeká svěřenkyni Jindřicha Kozubka až příští týden, v pátek 22. září. Nejprve bude na programu povinná sestava s deseti bodovanými prvky, poté následuje volná sestava, kde se vedle provedení hodnotí i obtížnost. "Mám raději povinné, protože jsem v nich tak nějak pevnější v kramflecích. A navíc, můj nejvyšší součet za obtížnost je 10,6 bodu, zatímco Gruzínka Choperijová předvedla nedávno na Světovém poháru ve Vídni rovných třináct," vysvětlila rozdíly.

V dějišti olympijských her je Vachníková už jedenáct dnů, ale na nudu si nestěžuje. Každý den intenzivně trénuje v hale v Regents parku, navštěvuje posilovnu a ve zbývajícím čase se věnuje svým zálibám - Internetu a poslechu hudby. Stejně jako většina mladých dívek dává přednost popu, proto se v jejím walkmanu nejčastěji točí Bryan Adams, Phil Collins nebo Céline Dionová. K oblíbené četbě se prý ještě nedostala.

"Během letu do Sydney jsem přelouskala celou knížku, ale tady prostě nějak nemám čas," rozhodila bezmocně rukama trojnásobná mistryně republiky. Austrálii dobře zná. Startovala už v Sydney i v Brisbane a na nedalekém Novém Zélandu také dosáhla před třemi lety svého dosud největšího úspěchu, když v závodu Světového poháru obsadila třetí místo. "Tahle země mi přirostla k srdci a po závodech se chci určitě vypravit na výlety do okolí. Třeba do Modrých hor," zauvažovala.

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz