Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Vaidišové zbyla jen čtyřhra: Snad to nebude střelba, říká

Nicole Vaidišová - Tenistka Nicole Vaidišová v dohrávce zápasu 1. kola proti Francouzce Cornetové. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

11 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Šanci přejít přes přijatelnou soupeřku v olympijské dvouhře česká tenistka Nicole Vaidišová promarnila a teď už ji v Pekingu drží jen čtyřhra. "Hned po prohře letím domů," plánuje. Může to být už brzy, protože v prvním kole se společně s Benešovou postaví sestrám Williamsovým.

"Budu ráda, když se utkání nezmění ve střelbu," glosovala česká tenisová jednička těžký los. "S Ivetou Benešovou jsme společně debl ještě nikdy nehrály, a tak jsme nadšené, že si to vyzkoušíme. Asi budeme hrát na nějakém větším kurtu, a nastoupit proti olympijským vítězkám a wimbledonským vítězkám je čest."

Větší šanci na úspěch v Pekingu měla Vaidišová ve dvouhře. Čekala ji Cornetová z Francie, která je ve světovém žebříčku jen o dvě příčky před ní. "Moc mě to mrzí, prohrála jsem zbytečně," řekla po utkání, které se roztáhlo do dvou dnů a skončilo výhrou Francouzky 4:6, 6:1, 6:4.

"Nehrálo se mi tady dobře, nevyhovovaly mi podmínky," stěžovala si. Prý jí neseděla kombinace kurtu a míčů. "Moc mi to lítalo."

Utkání prvního kola začalo včera, ale déšť dovolil tenistkám odehrát jen dva sety a na rozhodnutí se čekalo přes noc. "Doufala jsem, že se dohraje v neděli, ale nedá se nic dělat. Bylo to pro obě stejné," řekla Vaidišová.

Dnešní dohrávka byla plná obratů, Vaidišová dvakrát prolomila Cornetové servis, ale svůj ztratila dokonce třikrát. "Dělala jsem zbytečné chyby, uletělo mi pár míčků a občas jsem neměla hru pod kontrolou. Ale chybělo mi trochu i štěstí," poukazovala na míčky u čáry a několik šťastných zásahů, při nichž soupeřce míč sklouzl na rám rakety.

Z hlediště vše pozorně sledoval Vaidišové přítel Radek Štěpánek, odpoledne se role otočí a fandit bude Nicole. Na jiné sporty se však nechystá. "Olympiádu si užívám ve vesnici, z atmosféry jsem nadšená," tvrdí.

Devatenáctiletou tenistku baví setkávání se známými sportovci z celého světa. Největší památkou na hry pro ni bude fotografie s americkým basketbalistou Kobe Bryantem, jiným sportovcům zase udělala radost ze společného snímku ona sama. "Tak se to prolíná, je se chci fotit s někým, další zase se mnou... Ale protože sportovci dobře vědí, jak to může být nepříjemné, tak si nechávají odstup. Je to fajn."

Přesto zůstane Vaidišová v dějišti her jen po nejnutnější dobu. "Další den po vyřazení ve čtyřhře poletím domů," plánuje. S Williamsovými bude hrát už zítra, a druhý nasazený pár turnaje tak může české tenistce vystavit zpáteční letenku už na středu.Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze