Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Válečné námořnictvo kontrolovalo přístav

4 2004
Atény - Kvůli speciálnímu úkolu řeckého válečného námořnictva byl ve středu na hodinu a půl uzavřen přístav Pireus. Speciální loď prověřovala vody v okolí, zda v nich nejsou nastraženy miny. V Pireu budou během her kotvit luxusní lodě v čele se zaoceánským gigantem Queen Mary II. Řada z botelů bude k dispozici prezidentům.

Rehhagel přece jen ponese olympijský oheň

Dlouhotrvající spekulace jsou už u konce. Německý trenér Otto Rehhagel, jenž přivedl řecké fotbalisty k senzačnímu triumfu na mistrovství Evropy, se přece jen v neděli zúčastní štafetového běhu s olympijskou pochodní.

Pětašedesátiletý kouč by měl nést oheň přes dva a půl kilometru dlouhý most, který spojuje jih Řecka s Peloponéským poloostrovem. Symbolicky by měl pochodeň předat svému kolegovi, trenérovi řeckého olympijského výběru.

Mezi olympijskými dobrovolníky je nejvíce cizinců v historii

Mezi dobrovolníky připravenými pomáhat při olympijských hrách v Aténách mají historicky největší zastoupení cizinci. Organizátoři zatím vybrali čtyřiačtyřicet z plánovaných pětačtyřiceti tisíc dobrovolníků, čtyři a půl tisíce z nich žije za hranicemi Řecka.

"Je to největší podíl cizinců, který kdy byl na olympijských hrách dosažen," řekl ředitel dobrovolnického programu Dimitris Tziras. Podle něj mohlo být zastoupení zahraničních dobrovolníků i větší, protože z jiných zemí pocházelo dokonce 36 procent žádostí.

Autoři: ,


Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz