Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Válečné námořnictvo kontrolovalo přístav

4 2004
Atény - Kvůli speciálnímu úkolu řeckého válečného námořnictva byl ve středu na hodinu a půl uzavřen přístav Pireus. Speciální loď prověřovala vody v okolí, zda v nich nejsou nastraženy miny. V Pireu budou během her kotvit luxusní lodě v čele se zaoceánským gigantem Queen Mary II. Řada z botelů bude k dispozici prezidentům.

Rehhagel přece jen ponese olympijský oheň

Dlouhotrvající spekulace jsou už u konce. Německý trenér Otto Rehhagel, jenž přivedl řecké fotbalisty k senzačnímu triumfu na mistrovství Evropy, se přece jen v neděli zúčastní štafetového běhu s olympijskou pochodní.

Pětašedesátiletý kouč by měl nést oheň přes dva a půl kilometru dlouhý most, který spojuje jih Řecka s Peloponéským poloostrovem. Symbolicky by měl pochodeň předat svému kolegovi, trenérovi řeckého olympijského výběru.

Mezi olympijskými dobrovolníky je nejvíce cizinců v historii

Mezi dobrovolníky připravenými pomáhat při olympijských hrách v Aténách mají historicky největší zastoupení cizinci. Organizátoři zatím vybrali čtyřiačtyřicet z plánovaných pětačtyřiceti tisíc dobrovolníků, čtyři a půl tisíce z nich žije za hranicemi Řecka.

"Je to největší podíl cizinců, který kdy byl na olympijských hrách dosažen," řekl ředitel dobrovolnického programu Dimitris Tziras. Podle něj mohlo být zastoupení zahraničních dobrovolníků i větší, protože z jiných zemí pocházelo dokonce 36 procent žádostí.

Autoři: ,


Nejčtenější

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.czmobilní verze