Válečné námořnictvo kontrolovalo přístav

4 2004
Atény - Kvůli speciálnímu úkolu řeckého válečného námořnictva byl ve středu na hodinu a půl uzavřen přístav Pireus. Speciální loď prověřovala vody v okolí, zda v nich nejsou nastraženy miny. V Pireu budou během her kotvit luxusní lodě v čele se zaoceánským gigantem Queen Mary II. Řada z botelů bude k dispozici prezidentům.

Rehhagel přece jen ponese olympijský oheň

Dlouhotrvající spekulace jsou už u konce. Německý trenér Otto Rehhagel, jenž přivedl řecké fotbalisty k senzačnímu triumfu na mistrovství Evropy, se přece jen v neděli zúčastní štafetového běhu s olympijskou pochodní.

Pětašedesátiletý kouč by měl nést oheň přes dva a půl kilometru dlouhý most, který spojuje jih Řecka s Peloponéským poloostrovem. Symbolicky by měl pochodeň předat svému kolegovi, trenérovi řeckého olympijského výběru.

Mezi olympijskými dobrovolníky je nejvíce cizinců v historii

Mezi dobrovolníky připravenými pomáhat při olympijských hrách v Aténách mají historicky největší zastoupení cizinci. Organizátoři zatím vybrali čtyřiačtyřicet z plánovaných pětačtyřiceti tisíc dobrovolníků, čtyři a půl tisíce z nich žije za hranicemi Řecka.

"Je to největší podíl cizinců, který kdy byl na olympijských hrách dosažen," řekl ředitel dobrovolnického programu Dimitris Tziras. Podle něj mohlo být zastoupení zahraničních dobrovolníků i větší, protože z jiných zemí pocházelo dokonce 36 procent žádostí.

Autoři: ,

Další z rubriky

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Najdete na iDNES.cz