Válečné námořnictvo kontrolovalo přístav

4 2004
Atény - Kvůli speciálnímu úkolu řeckého válečného námořnictva byl ve středu na hodinu a půl uzavřen přístav Pireus. Speciální loď prověřovala vody v okolí, zda v nich nejsou nastraženy miny. V Pireu budou během her kotvit luxusní lodě v čele se zaoceánským gigantem Queen Mary II. Řada z botelů bude k dispozici prezidentům.

Rehhagel přece jen ponese olympijský oheň

Dlouhotrvající spekulace jsou už u konce. Německý trenér Otto Rehhagel, jenž přivedl řecké fotbalisty k senzačnímu triumfu na mistrovství Evropy, se přece jen v neděli zúčastní štafetového běhu s olympijskou pochodní.

Pětašedesátiletý kouč by měl nést oheň přes dva a půl kilometru dlouhý most, který spojuje jih Řecka s Peloponéským poloostrovem. Symbolicky by měl pochodeň předat svému kolegovi, trenérovi řeckého olympijského výběru.

Mezi olympijskými dobrovolníky je nejvíce cizinců v historii

Mezi dobrovolníky připravenými pomáhat při olympijských hrách v Aténách mají historicky největší zastoupení cizinci. Organizátoři zatím vybrali čtyřiačtyřicet z plánovaných pětačtyřiceti tisíc dobrovolníků, čtyři a půl tisíce z nich žije za hranicemi Řecka.

"Je to největší podíl cizinců, který kdy byl na olympijských hrách dosažen," řekl ředitel dobrovolnického programu Dimitris Tziras. Podle něj mohlo být zastoupení zahraničních dobrovolníků i větší, protože z jiných zemí pocházelo dokonce 36 procent žádostí.

Autoři: ,


Nejčtenější

Další česká medaile na olympiádě mládeže, oštěpař Florian má bronz

JEDINÝ POKUS. Oštěpařka Barbora Špotáková se na MS v Tegu připravuje na svůj

Třináctou medaili získala česká výprava na olympijských hrách mládeže, oštěpař Martin Florian...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...Najdete na iDNES.cz