Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Valenta bude na razítku i na známce

22 2002
Praha - Jméno olympijského vítěze v akrobatickém lyžování Aleše Valenty se objeví na poštovním razítku a známce. Pracovníci České pošty budou razítkem s textem XIX. Olympijské hry v Salt Lake City, Zlatá medaile Aleš Valenta označovat od 25. února do 1. března listovní zásilky v Praze 1 a v Šumperku, odkud akrobatický skokan pochází. Mluvčí pošty Ladislav Vančura sdělil, že Valentovo jméno bude vytištěno i na dvanáctikorunové známce s obrázkem akrobata.

Zhruba milion těchto známek vydala pošta na konci ledna u příležitosti zimních her v Salt Lake City. Nápis Aleš Valenta zlatá medaile se objeví na části z 500 000 zbývajících známek.  Mezi olympijské vítěze vynesla devětadvacetiletého  Valentu odvaha, s níž jako první v historii skočil trojné salto s pěti vruty.

Vybojoval zároveň čtvrtou zlatou medaili v dějinách  českého respektive československého sportu ze zimních her.  Na poštovní známce byl v minulosti zobrazen například hokejový brankář Dominik Hašek, který českému týmu pomohl před čtyřmi lety v Naganu k olympijskému zlatu.

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...Najdete na iDNES.cz