Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Valenta je připraven na kvalifikaci

19 2006
Sauze d´Oulx - Aleš Valenta je po zdravotních problémech připraven nastoupit do kvalifikace olympijského závodu, v němž obhajuje vítězství ze Salt Lake City. Na můstku v Sauze d'Oulx budou lyžaři v pondělí večer bojovat o postup do čtvrtečního finále. "Aleš trénoval dva dny a cítí se dobře," řekl trenér Pavel Landa.

Valenta si v úterý obnovil zranění pravého kolena a další dva tréninky vynechal.

"Koleno je celkem dobré. Při skocích ale musí být zatejpované," uvedl Landa. "Dá se
s tím skákat, ale musím být opatrný," prohlásil Valenta. Koleno podle něj jakžtakž drží. "Pečuji o něj a věnuji tomu víceméně celé dny."

Dvakrát ho prohlédl fyzioterapeut Pavel Kolář. "U kolena nebylo co říct. Mám si dát volno, protože je natržený postranní vaz," uvedl skokan.

Bolesti Valentu trápí od špatného dopadu v tréninku na Světový pohár ve Špindlerově Mlýně, v kterém zkoušel trojné salto s pěti vruty, ale skok přetočil. V Sauze d'Oulx spadl po dopadu trojného salta se čtyřmi vruty, protože se mu rozjely lyže.

V kvalifikaci Valenta plánuje skočit dvě trojná salta s obměnou čtyř vrutů. "S tím by měl postoupit," uvedl Landa. 

V pátek se Valenta soustředil na dopady a v sobotu na provedení ve vzduchu. "Mohlo to být lepší. Nemám super pocit, i když Pavel říkal, že ve vzduchu to bylo dobrý," řekl Valenta.

Snažil se o jiné postavení nohou na dopadu. "Standardní pozice mu nevyhovovala kvůli stavu postranního vazu," uvedl Landa. 

Valenta koleno léčí v olympijské vesnici v Bardonecchii. "Náš pokoj se proměnil v ordinaci a každý den se léčbě věnujeme několik hodin," řekl Landa. Používá laser a biolampu. "Ještě jedna olympiáda a je ze mě doktor," smál se trenér.

V neděli poslal Valentu do posilovny, jinak pokračovali v léčbě. "Myslím, že to zvládneme," řekl Landa. Dnes večer se šel akrobat podívat na kvalifikaci žen, aby nasál atmosféru. 

Otázku, zda je Valenta schopen se zraněným kolem předvést skok s pěti vruty, zatím s trenérem neřešili. "Pět vrutů přichází v úvahu po semifinále. Teď se tím nezabýváme," řekl Landa.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze