Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Poslední olympijské zlato z windsurfingu mají Nizozemsko a Španělsko

Nizozemec Dorian van Rijsselberge vyhrál třídu RS-X mužského jachtingu. (7. srpna 2012) | foto: Reuters

7 2012
Nizozemec Dorian van Rijsselberge a Marina Alabauová Neiraová ze Španělska jsou posledními olympijskými vítězi v jachtařské třídě RS:X. Windsurfing už v programu her v Riu 2016 není.

Van Rijsselberge si triumf zajistil v předstihu už po deseti rozjížďkách. Vítězstvím v úterním finále ve Weymouthu, které loňskému mistru světa stačilo pouze dokončit, premiérové zlato pro Nizozemsko ve windsurfingu pouze podtrhl.

Český reprezentant Karel Lavický obsadil v rozjížďkách 36. místo a skončil daleko za finálovými příčkami.

Nizozemec Dorian van Rijsselberge vyhrál třídu RS-X mužského jachtingu. (7.
Nizozemec Dorian van Rijsselberge vyhrál třídu RS-X mužského jachtingu. (7.
Nizozemec Dorian van Rijsselberge vyhrál olympijský závod jachtařů v kategorii

Ženské finále je na programu od 15 hodin a poslední zlatou medaili ve windsurfingu před jeho vyřazením z her má na dosah Španělka Marina Alabauová Neiraová.

Na příští olympiádě v Riu de Janeiro v roce 2016 bude kategorie RS:X nahrazena kiteboardingem, tedy jízdou ve vlnách na prkně s využitím tažného draka. Zástupci windsurfingu se však kvůli vyškrtnutí z her rozhodli soudit s Mezinárodní jachtařskou federací.

Výsledky jachtařských soutěží na OH

MUŽI:

RS:X (konečné pořadí): 1. Van Rijsselberge (Niz.) 15 b., 2. Dempsey (Brit.) 41, 3. Miarczynski (Pol.) 60, 4. Wilhelm (Něm.) 64, 5. Bontemps (Fr.) 70, 6. Kokalinis (Řec.) 77, 7. Tobin (N. Zél.) 96, 8. Plavsic (Kan.) 100.

ŽENY:

RS:X (konečné pořadí): 1. Alabauová (Šp.) 26, 2. Petajaová (Fin.) 46, 3. Nocetiová-Klepacká (Pol.) 47, 4. Maslivecová (Ukr.) 48, 5. Delleová (Něm.) 51, 6. Korsizová (Izr.) 56, 7. Shawová (Brit.) 59, 8. Piconová (Fr.) 89.

Autoři: ,
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze