Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Vancouver: pro hokejisty pohádkové město a plno vzpomínek na minulost

Olympijský Vancouver | foto:  Michal Sváček, MAFRA

13 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Zpátky na kanadském ledě. Hokejisté Jaromír Jágr, Petr Čajánek, Josef Vašíček, ale i trenér Vladimír Růžička prožívají v olympijském Vancouveru návraty. Všichni čtyři v minulosti působili v zámořské NHL a každý z nich má pro největší město Britské Kolumbie jenom slova chvály a uznání.

"Do Vancouveru jsem vždycky jezdil rád. Město je krásné, počasí mi vyhovuje, panuje tu příjemná atmosféra. Hrozně jsem se sem těšil," říká Čajánek.

První část hokejové reprezentace dorazila do dějiště olympiády už ve čtvrtek, a tak si může pobyt na západním pobřeží Kanady narozdíl od hráčů z NHL užívat. "Už jsme se domlouvali, že se půjdeme pořádně projít. Podívat se, jak to tu vypadá a nasát atmosféru," prozradil Vašíček.

Na Vancouver rád vzpomíná i Růžička.

"Hrál jsem tu třikrát. Dvakrát s Edmontonem a jednou s Bostonem. Vždycky mi to tu šlo. Stavovali jsme se tady cestou do Los Angeles. Město se mi strašně líbí, je to tu nádherné. Kvůli tomu jsem se sem těšil. Ano, hlavní důvod je olympiáda, ale fakt, že se koná ve Vancouveru, byl pro mě bonus navíc," přiznává.

Hlavní kouč národního týmu přesto neplánuje nějaké zevrubné prohlídky. "Sice na to je nějaký čas, ale já budu spíš sledovat hokeje," poznamenal vyhlášený hokejový fanatik, který tráví nejvíc času na ledě. "Na tom kanadském jsem byl naposledy v roce 2004 v Torontu při Světovém poháru. A předtím na draftu v Calgary, to bylo v roce 2001," vyjmenovává.

Trénink v sedmi lidech? Pěkná zabíračka

Obvykle bývá při tréninku reprezentace led plný hráčů. Ve Vancouveru se na něm ale zatím ztrácí sedm mužů. "Jenže pozor, ono to možná vypadá jednoduše, ale fyzicky je to mnohem náročnější," upozorňuje útočník Čajánek.

V čem nejvíc? "Hlavně toho bruslení je hodně, navíc máte mezi jednotlivými cvičeními menší pauzy," vyjmenovává zlínský rodák.


Sedmička Evropanů se takhle bude muset potit ještě pár tréninků, než dorazí většina borců z NHL. "Takže na nějaké taktické záležitosti nebo sehrávání se můžeme zapomenout," uvědomuje si trenér Růžička.


Hokejisté si tak především budou zvykat na nezvyklé rozměry zámořského kluziště. "Třeba prostor za bránou je menší. Je to prostě jinačí, dá se tu vystřelit skoro z každého místa. Těch pár tréninků před začátkem turnaje nám pomůže, abychom se na hřišti zorientovali," popisuje Čajánek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze