Vážím si i pouhé účasti, říká Hilgertová

10 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Dělám všechno pro to, abych jela co nejlépe a uvidíme jaký výsledek z toho bude," vzkázala v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES kajakářka Štěpánka Hilgertová. Dvojnásobná olympijská vítězka ve vodním slalomu odpovídala přímo z budovy české mise v olympijské vesnici v Aténách.

Nejvíce jí potěšilo přání, aby si závod hlavně pořádně užila. "Za to přání děkuji. Chápu, že by každý rád viděl medaili, i já si jí přeju. Ale musím přiznat, že si skutečně vážím i "pouhé" účasti," zdůraznila.

Odpovědi  Štěpánky
Hilgertové ZDE

I když toho ve světě vodního slalomu dokázala hodně, před soupeřkami má respekt. "Největší soupeřky? To bych tady mohla vyjmenovat minimálně polovinu startovní listiny. Myslím si, že do medailového pořadí může promluvit tak osm až deset závodnic. Patřím mezi ně já i Irena Pavelková. Nejlepší výsledkovou bilanci má letos Slovenka Kaliská, ale to nemusí ještě nic znamenat."

Pro úspěch v Aténách dělá maximum, hodně dbá na zázemí. "Bydlíme v pronajatém domě poblíž závodiště, i když často jezdíme i do vesnice na doplňkové tréninky do fitcentra, na regeneraci i na jídlo."

Celá řada otázek směřovala během více než hodinového rozhovoru ke zbrusu novému kanálu s mořskou vodou. "Kanál v Aténách je na první pohled velmi netypický, ale měli jsme už několik možností na něm trénovat v průběhu jara, takže jsme si postupně zvykli. Zázemí je dostatečné, i když drobné úpravy by určitě sneslo. Například v tomto počasí více možností pobytu ve stínu poblíž tratě.

A jak že se vypořádává s řeckým horkem? "Teplo rozhodně není příjemné, ale není to to vedro kterým nás všichni strašili před odjezdem. Jen doufám, že se to nezhorší."

Několik otázek směřovala i k vodácké budoucnosti syna Luboše juniora. "Pádlování ho baví a je docela šikovný, ale jeho budoucnost odhadnout nedokážu." Zájmu neušlo ani to, zda uvažují o druhém potomkovi. "Uvažujeme, ale neplánujeme. Myslím, že takovéhle věci se nemají hlásit předem, je to soukromá věc. Věřím, že jestli se narodí, tak se to dozvíte."

A jak to vypadá s pokračováním kariéry po Aténách, existuje možnost vidět Štěpánku Hilgertovou ještě na dalších hrách v Pekingu? "Výsledek na olympiádě asi bude jeden z faktorů, který bude mít na rozhodování vliv, ale určitě ne ten nejdůležitější," odpověděla.

"Hlavní je chuť do tréninku a zdraví. Po olympiádě, ať už s medailí nebo bez ní, budu určitě nějakou dobu odpočívat a rozhodně nechci plánovat na čtyři roky dopředu. Maximálně budu uvažovat o další sezoně."

Štěpánka Hilgertová (vzadu) při on-line rozhovoru.

Štěpánka Hilgertová při on-line rozhovoru.Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...Najdete na iDNES.cz