Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Ve střeše olympijské arény zeje obrovská díra

9 2007
Vancouver - Škody, které napáchaly v pátek na vancouverském olympijském stadionu dešťová a sněhová vichřice, jsou většího rozsahu, než se původně zdálo. Opravy ještě příliš nepokročily a už se v nafukovací střeše našly trhliny na dalších třech místech. Listu Vancouver Sun to řekl manažer arény Howard Crosley.

Hlavní poškození je na západní straně střechy, kde po řádění větru zeje obrovská díra; "záplata" by měla být k dispozici do středy.

Specializovaná firma ale nově objevila v tkanině ze skelných vláken potažených teflonem další trhliny.

Aréna s kapacitou 60.000 míst byla postavena v roce 1983 a je domácím stadionem klubu amerického fotbalu BC Lions. Program olympijských her za tři roky její současné problémy údajně neohrožují, třebaže předpokládaná životnost byla při její instalaci stanovena na 25 let a v době her už bude za touto hranicí.

"Rok co rok provádíme inspekci a konstrukce je stále v dobrém stavu," ujistil Crosley.

Střecha je od porušení konstrukce poprvé po více než dvaceti letech vyfouknutá, protože se v pátek po protržení a ztrátě tlaku částečně zřítila.

Dosud se podle Crosleyho nepodařilo přesně určit příčinu. Podle něj se zatím nedá určit ani doba trvání oprav, manažer však nadále počítá maximálně s dvaceti dny. "Dosud ještě nebyla zrušena žádná lednová akce," uvedl Crosley.

Autor:


Témata: příští OH
Najdete na iDNES.czmobilní verze