Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Ve Vancouveru odmítáme řídit, vzpírají se šoféři autobusů. 25 jich uteklo

VETERÁNI Z KALIFORNIE. Olympiádu ve Vancouveru přepravují zastaralé autobusy. | foto: Filip Grim, iDNES.cz

12 2010
Whistler (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Dnes jsem tudy jel poprvé, přiznal řidič autobusu na konečné ve Whistleru. Nezabloudil a trasu z olympijské metropole zvládl v předepsaném čase. Doprava je problémem každých her, Vancouver má ale svoje mouchy ještě před slavnostním zahájením.

Při olympiádě v Atlantě najali šoféry s minimálním talentem k ovládání volantu, ale velkým ztrácet se.

Ve službě pro Vancouver působí taky velcí experti.

Pro organizační výbor pracuje asi 2800 autobusáků, kteří byli naverbováni po celé Kanadě a USA. A ti se teď zlobí na dlouhé šichty, špatné jídlo a ubytování i mizernou organizaci.

Víc než dva tucty řidičů už prchly. Řízení pod pěti kruhy nebylo takové, jak čekali.

SPZ KalifornieSPZ WisconsinSPZ Utah

"Úmrtnost" v obří flotile je ale ve srovnání s tou na předchozích hrách v Turíně minimální. V Itálii prchla skoro celá třetina.

"Tady zatím jedno procento, vedeme si celkem dobře," pochvaloval si Terry Wright, viceprezident organizačního výboru pro dopravu, v deníku Globe and Mail.

Ti, co zůstali, ale nemají olympijskou misi zrovna jednoduchou.

Organizační výbor jim totiž do rukou svěřil zastaralé stroje, které přivezl třeba až ze slunné Kalifornie. A ty se nedokážou vyškrábat do strmých cestiček, které vedou Cypřišovým pohořím, kde závodí akrobati a snowboardisté.

Kanadští boulaři uvízli cestou na sportoviště dvakrát za sebou. Národní federace už uvažují, že budou raději svoje reprezentanty na start vozit osobními automobily, aby o olympijský start nepřišli.

"Na papíře vypadaly všechny autobusy dobře," bránila se Irene Kerrová, která má v organizačním výboru na starost služby a přepravu. "Netušili jsme, že v horách nebudou fungovat."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze