Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohled za kulisy: takto bude vypadat kolekce pro olympioniky v Soči

DO SOČI. Nejlepší česká biatlonistka Gabriela Soukalová předvádí součást olympijské kolekce z dílny Alpine Pro, s níž sportovci odjedou do Soči. | foto: METRO

21 2013
Ústřední motiv už je znám, kolekci pro zimní olympijské hry v Soči zdobí lipové listy z první československé známky, kterou v roce 1918 vytvořil Alfons Mucha. Že se na vývoji oblečení podíleli biatlonisté i akrobatka Nikola Sudová, taky nebylo tajemstvím. Ale až dnes večer bude v pražském Obecním domě celá kolekce pro českou výpravu slavnostně odhalena.

Deníku Metro se jako prvnímu podařilo probít za nepropustnou bariéru Českého olympijského výboru a dal tak, i když jen jedinou fotografií, nahlédnout na novinku oděvní firmy Alpine Pro, která je oficiálním dodavatelem oblečení českého olympijského týmu.

Fotogalerie

Připomeňte si slavné holínky

Po abstraktních kruzích z her ve Vancouveru 2010 a oblečení pro letní Londýn 2012, které zase vycházelo ze slavného kubistického Kupkova obrazu Amorfa - Dvoubarevná fuga a proslavilo se hlavně holínkami, bude kolekce pro Soči vyvedena v decentním stylu. Inspirací se stala poštovní známka Alfonse Muchy.

Podobu ukazuje zatím jediná známá fotografie nejlepší české biatlonistky Gabriely Soukalové.

"V tuhle chvíli ale nebudeme kolekci nijak komentovat," reagoval Alexandr Kliment, mluvčí olympijského výboru, a odkázal na večerní akci. Ta v Obecním domě odstartuje ve 20 hodin.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze