Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Večeře ve dvou jsou pro Fleuryho terapií

18 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Výtečný útočník, kteréme občas rupnou nervy. Malý velký muž, jehož někteří fanoušci považují za nepřítele amerického lidu. Problémový hráč, který spolehlivě plní stránky bulvárních novin. I takový je kanadský hokejista Theoren Fleury. "Je prostě svůj. Když jde v zápasech do tuhého, neumí se moc ovládat," říká o něm Radek Dvořák, jeho spoluhráč z New York Rangers, před pondělním utkáním.

V posledních zápasech NHL se Fleury proslavil incidenty s obráncem Chrisem Cheliosem z Detroitu, své si vyříkával i s dallaským útočníkem Mikem Modanem. Za vulgární gesta vůči fanouškům New Yorku Islanders si zase vysloužil označení nepřítele amerického hokeje. "Každý jsme nějaký. On je prostě emotivní hráč, malý ďábel. Kanada pozorně sleduje celou jeho kariéru a on to prostě občas nezvládne," charakterizuje jej Dvořák.

Český útočník si však nemyslí, že by Fleuryho výstřelky byly součástí promyšlené taktiky, jak vyvést soupeře z rovnováhy. "To asi ne, nejde o záměr. On se takhle prostě vybíjí a dává emocím volný průběh."

O kanadském útočníkovi se hodně psalo před rokem. Krátce před koncem základní části, kdy už Rangers neměli šanci postoupit do play off, oznámil, že má problémy se závislostí na alkoholu a odešel se léčit. "Klub mu v tom vyšel vstříc, v tom měl štěstí," říká Dvořák.

Do kabiny se Fleury vrátil v záři při přípravném kempu. Vše proběhlo bez problémů, občas se dokonce spoluhráčům svěří se svými zážitky z léčebny. "Když jdeme na večeři ve dvou, tak se o tom rozpovídá. Myslím, že je to pro něj svým způsobem terapie. Stejně tak občas vezme na návštěvu do kabiny lidi, se kterými se léčil."

Autor:


Další z rubriky

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...Najdete na iDNES.cz