Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vejnarová: Proč zrovna my...

24 2002
Jablonec - Po celém obličeji je biatlonistka Zdenka Vejnarová opuchlá, na jedno oko skoro nevidí a kvůli popraskaným dutinám těžce mluví. Při vzpomínce na ranní autonehodu si přesto oddychne: "Hlavně, že jsme živí." Jak vám je? "Hrozně, co víc říct. Člověk si v takovou chvíli pomyslí: proč zrovna my a proč zrovna teď... Ale mohlo být samozřejmě hůř. Pomalu se dostávám ze šoku, ten je možná horší než fyzická bolest."

Pamatujete si všechno?
Skoro. Když jsem ale vylezla z nabouraného auta, udělalo se mi  najednou hodně špatně. Sedla jsem si zpátky a přestala vnímat všechny věci okolo.

Musíte stejně jako kolegyně Eva Háková zůstat v nemocnici?
Zrovna jedu domů. Udělali mi jen  nějaká vyšetření a rentgen, pak pro mě přijeli rodiče. Teď si jdu lehnout (bylo 11.30 -  pozn. red.), vždyť jsem od dvou hodin ráno na nohou. Počítala jsem, že všechno dospím v letadle...

A odletíte na olympiádu?
To víte, že bych chtěla. V nemocnici mi řekli, že mám šanci. Uvidím za pár dní.

Vám se teď chce závodit?
Máte pravdu, moje myšlenky jsou úplně jinde. Taky dobře vím, že  kdybych jela, budu na tom po psychické i fyzické stránce hodně špatně. Stále otřesená, navíc  bez důležitého tréninku.

Autoři:


Témata: Eva Háková

Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...Najdete na iDNES.cz