Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Velký tým šance promění, průměrný ne...

Vyčerpaný kapitán české fotbalové reprezentace Roman Týce po utkání s Kamerunem | foto: MAFA - Michal Růžička

19 2000
S y d n e y - B r i s b a n e (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Fotbalový tým jede domů, na olympijských hrách v Austrálii nevyhrál ani jeden zápas. V posledním utkání proti Kamerunu museli hráči zvítězit, aby postoupili do čtvrtfinále, ale nestalo se. Remizovali v Brisbane 1:1 a zítra odlétají přes Soul zpátky do Prahy. "Moje pocity? Prožívám zklamání, to ano, ale říkám vám: mezi vítězstvím a prohrou se pohybuju celý život a musím se s tím naučit žít," věcně pravil trenér Karel Brückner po zápase. Zde čtěte zpravodajství z utkání

Česko mohlo vyhrát a postoupit dál, ale neproměnilo několik jasných šancí. V posledních pěti minutách mohli skórovat náhradníci: jenže Vozábal se ukopl a Libor Došek zase trestuhodně přeloboval branku z pár kroků. "Tahle šance mě bude ještě dlouho strašit," řekl Brückner.

Český tým na olympijských hrách zklamal a vyhořel. Byl pokořen od Kuvajtu, od týmu, který nakonec ani nepostoupil ze skupiny. Do čtvrtfinále prošli Američané z prvního místa a Kamerun ze druhého.

"Měli jsme na to také, mohli jsme postoupit," uvedl kapitán mužstva Roman Týce. "Propadli jsme ale v tom, že jsme nedali góly. Mě nemrzí, že jsem byl na olympiádě, vždyť jsem o to dva roky bojoval. Ale teď musím co nejrychleji zapomenout, protože se nám tady nevedlo."

Nejdřív přešťastná remíza s USA, pak ostudná porážka od Kuvajtu a nakonec remíza s  Kamerunem. Tak postupoval tým turnajem. Tři zápasy s týmy ze tří různých kontinentů a všechny dopadly špatně. Ani jedno vítězství.

"Nedávám tomu dramatické přívlastky, vím, že jsme měli spoustu šancí, stačilo pár možností proměnit a byli bychom ve čtvrtfinále my. Koncovka byla šílená," hovořil bez výrazných gest trenér. "Jenže chyba je v tom, že velký tým šance promění, ale průměrný ne..." Fotbalisté se cítí špatně, protože před olympiádou věřili, že by se mohli prát o medaile. Místo toho jsou vyřazeni dřív než důležité boje vůbec začnou.

"Sami jsme se o to připravili," vykládal obránce Lukáš Došek, který proti Kamerunu vyrovnával na 1:1. "Všichni nás viděli ve čtvrtfinále, všichni to očekávali, ale zklamali jsme v koncovce."

Autor:


Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz