Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Říkali mi v Londýně čarodějka, říká Čáslavská. Byla u tří zlatých

13 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Legendární Věra Čáslavská byla v Londýně morální oporou českých sportovců. Doprovázela je na sportovištích, a jak sama říká: "Předávám jim energii, aby se jim dařilo." Bývalá sportovní gymnastka podporovala z diváckých ochozů tři zlaté medailisty: Barboru Špotákovou, Davida Svobodu a Jaroslava Kulhavého.

"Oni mi tady říkají čarodějka," usmívala se legenda českého sportu do kamery iDNES.cz. Ale nikdo ze sportovců ji za opravdovou čarodějku nepovažuje. Naopak. "SMS zprávu od paní Čáslavské jsem si přečetl ráno před závodem. Pak jsem si vypnul mobil a šel jsem na to," prozradil biker Jaroslav Kulhavý, který poslední den olympiády vybojoval zlato v závodě horských kol.

A SMS zprávy před závodem poslala Věra Čáslavská také Barboře Špotákové a Davidu Svobodovi. "V poslední době mám takovou moc, že umím předvídat. A také umím předávat energie," říká Věra Čáslavská. "Všem třem jsem energii předala. A ještě také Ondřeji Synkovi. To jsem ale ještě byla v Praze a na dálku je to těžší. Takže z toho bylo jenom stříbro."

Věra Čáslavská už nemá jen neuvěřitelných sedm olympijských medailí z šedesátých let z Japonska a Mexika. Teď má také tři z Londýna, které předpověděla a jejichž držitele morálně podporovala. "Londýnská olympiáda byla báječná, hlavně publikum. Budou krásné vzpomínky," uzavírá slavná gymnastka.

SMS pro Barboru Špotákovou

Milá Barunko, už jsem v Londýně a večer budu na tribuně držet palce a vysílat pozitivní energii. Když hráli v Japonsku a Mexiku naši hymnu, skrývala jsem dojetí, protože na mně bylo moc vidět. Dnes už nic skrývat nemusím, a proto bych o ten náš "KDE DOMOV MŮJ" moc stála. Srdečně, Vaše Věra Č.

SMS pro Davida Svobodu

Milej Svoboďáčku, není náhoda, že jsme se my dva setkali na Dukle u jednoho stolu. Jedu Vám držet palce na závodiště, abyste měl štěstí i na dobrého koně. S olympijskou kuráží, David všechny poráží. Medaili má taky pro mě, ukáže ji v Českém domě. Věra68

SMS pro Jaroslava Kulhavého

Milý Jaroslave, dobré ráno! Říká se - to nejlepší na konec. Dnes sice nebudete slavit JARO, ale olympijské vítězství. Vím to jistě, protože jsem čarodějka. A také to vím proto, že budu stát na posledním kopci před cílem a budu Vám posílat pozitivní energii, jak jsem Vám před měsícem slíbila. Tak vítr do plachet a hodně síly. Vaše Věra68

Najdete na iDNES.czmobilní verze