Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Věřím, říká před hrami zraněná Sudová. Ale svojí dvojnou helikoptérou nepoletí

19 2010
Na olympiádu chci jet na sto procent, ujistila boulařka Nikola Sudová pár týdnů před zahájením her ve Vancouveru. Chodí o berlích, s pochroumanými vazy v koleni, přesto stále s úsměvem. V boji o medaili půjde až na hranici bolesti, ale do rizika následků už ne.

Sudová totiž stále doufá, že po Salt Lake City, Turínu a (snad) Vancouveru ji čeká ještě jedna účast pod pěti kruhy. V Soči.

"Pokud by Vancouver měly být mé poslední olympijské hry, tak bych možná šla i za hranici rizika. Ale nechci si teď způsobit trvalé následky," povídala. "Živím naději, že když to nevyjde teď, vyjde to za čtyři roky."

Vazy si pochroumala minulý týden při tréninku v Americe. A až do pondělka, kdy absolvuje další vyšetření u primáře Hospodára, nemůže skoro nic.

"V pondělí jsme začaly v posilovně, byly jsme v bazénu, pracujeme na kompenzacích," popsala program Anna Horáková, osobní fyzioterapeutka Sudové. Hlavním limitem je termín, kdy doktor dovolí odložit berle.

"Řekli byste, času má hodně, ale já se nezastavila," smála se akrobatka. "Cvičím, ledujeme, nenudím se. Čas je teď proti. Definitivní rozhodnutí bude na mně."

Na lyže by se měla znovu postavit příští víkend. Už s novou ortézou za třicet tisíc, kterou jí na míru dělají za oceánem. A možná i s novým plánem skoků, které nebudou poraněný kloub tolik namáhat.

Takže její hlavní zbraň - dvojná helikoptéra - asi do Cypřišových hor nepřiletí.

"Největší problém jsou právě rotační skoky," vysvětlovala Sudová. "Ale když nebude helina s roznožkou, bude třeba čistá."

"Když skočí správně technicky, neměl by být problém," dodal trenér Radek Herot. "Třeba se konečně naučí skákat správně technicky."

A medaile? I když okolí je skeptické, Sudová se jí úplně nevzdává. "Je to sport a v tom sportu se může stát cokoliv. Třeba ostatní holky zazmatkují," doufala.

Čtěte ve středu v MF DNES

Co o zranění a šancích Nikoly Sudové říká její otec? Přemlouvá ji, aby ve Vancouveru nestartovala? Čtěte ve středečním vydání deníku MF DNES.

.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze