Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Věříme si, hlásí stolní tenisté

29 2000
P r a h a - Po sedmi týdnech speciální olympijské přípravy ve Francii a Německu se stolní tenisté Petr Korbel a Josef Plachý vydali domů za splněním posledního úkolu. Do příští středy, než usednou do letadla a odletí do Sydney, prověří součinnost ve čtyřhře. Hon za medailemi započne sice až v neděli 17. září, oba reprezentanti ovšem hoří nedočkavostí už nyní. "Mám za sebou asi nejlepší sezonu v kariéře," vzkázal soupeřům Korbel, letos třetí na mistrovství Evropy.

"Přípravné období bylo hodně dlouhé, už se těším na zápasovou atmosféru," hlásí Plachý.
Stolní tenisté nebojácně prohlašují, že medaile nevisí závratně vysoko. Zejména Korbel cítí, že na třetí olympiádě by mohl prožít povznášející chvíle. V devětadvaceti trpělivě čeká na sladký triumf, vítězství z velké akce. A zdá se být připraven.

"Vždycky říkám, že můžu porazit každého. A nevidím jediný důvod, proč bych to měl nyní měnit," troufá si opora německého Grenzau. "Jestli bude fungovat hlava, nebojím se. Rozhodnou maličkosti, špičku tvoří až dvacet hráčů a z nich může vyhrát kdokoliv." Vysněnou pouť za životním úspěchem ovšem může zarazit nepříznivé rozlosování turnaje. Korbel ani Plachý ještě neznají protivníky v úvodní fázi. "Škoda, už bychom se tomu mohli přizpůsobit a trénovat třeba na obranáře," vysvětluje Plachý.

Z šestnácti tříčlenných skupin proklouznou dál jen vítězové. Ti se pak přiřadí k šestnácti nasazeným a utkají se v play off.

"Pokud se mi vydaří začátek a postoupím ze skupiny, mohu porazit každého," věří Plachý, hvězda mistrovského Frýdku-Místku, který na minulé olympiádě v Atlantě nastoupil jen ve čtyřhře.

Ošidného losu, který by jej svedl dohromady s Korbelem, se neobává. "Myslím, že bude předem dané, aby zástupce z jedné země nalosovali zvlášť." Korbel, za každých okolností nezdolný optimista, si nepřipouští žádný tlak. Lehce poraněné zápěstí už je v pořádku, dokonce jej potěšilo, že chybí mezi nasazenou elitou. "Vůbec mi to nevadí, aspoň budu rozehraný," říká.

Překypuje takovou sebedůvěrou, že slýchá i narážky od rodiny. "Manželka mě krotí, abych nebyl tak optimistický," přiznal se smíchem. "Ale já už jsem takový." Česká dvojice si věří i ve čtyřhře. "Myslím, že máme velké šance," odhaduje Plachý.

Oba stolní tenisté získávali energii na dvou vydařených soustředěních v zahraničí. V červenci ve francouzském Vittelu hlavně běhali, posilovali a plavali. Počátkem srpna se zase přesunuli do německého Heidelbergu, kde společně trénovali s protivníky ze čtrnácti zemí.

"Příprava byla perfektní, splnila všechna naše očekávání," konstatoval spokojený šéftrenér Jiří Chudík.

Autor:


Nejčtenější

Wiggins se vzdal snu. O veslařskou medaili v Tokiu bojovat nebude

Bradley Wiggins mává divákům po překonání rekordu v hodinovce.

Pětinásobný olympijský vítěz v cyklistice Bradley Wiggins se vzdal myšlenky probojovat se na...

Další z rubriky

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...Najdete na iDNES.cz