Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vernerová skončila už v 1. kole

18 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Se slzami na krajíčku odcházela česká judistka Michaela Vernerová z tatami po souboji prvního kola olympijského turnaje v Sydney. Napomenutím šidó za nedostatečnou aktivitu přiřkli rozhodčí jediný bod koka soupeřce Cinzie Cavazzutiové, a to rozhodlo o celém souboji. Vernerovou mohl v turnaji zachránit jedině postup její přemožitelky do semifinále, díky němuž by jí připadlo právo jít do oprav a bojovat alespoň o bronz. To se však nestalo.

Vernerová si před olympijskými soutěžemí hodně věřila, chtěla se oprát o medaili. Na tatami vstoupila se zarputilým výrazem odhodlané bojovnice, jenže jakmile dal rozhodčí pokyn k boji, stáhla se do obrany a čekala, co udělá soupeřka. "Nedokázala se uvolnit, nedala do boje celý svůj potenciál," všiml si reprezentační trenér Michal Vachun.

Neuniklo to ani rozhodčím, kteří na konci druhé minuty Vernerovou napomenuli za pasivitu. Italka dostala bod a soustředila se na jeho udržení. "Míša jí to bohužel ulehčila, nedostala se do tempa a pořádně nezaútočila," pokračuje trenér.

Taktická bitva brzy skončila a zdrcená Vernerová i s osobním trenérem Radoslavem Kvačkem, jenž koučoval přímo od žíněnky, zmizela v šatnách. Ani jednomu z nich nebylo do řeči. Skelný pohled Michaely napovídal, jak přemáhá nával slz, trenér ji držel kolem ramen a vedl do zákulisí.

Čekaly ji těžké chvíle. Specifický postupový klíč totiž umožňuje vstup do oprav jen těm borcům, kteří v prvním kole podlehli pozdějším semifinalistům. "Je to hrozná situace, prohrát, a pak čekat, jestli vás někdo zachrání," říká Vachun.

První krok Cavazuttiová udělala, porazila na yuko Cavalleriovou z Portugalska. Čtvrtfinálovou soupeřkou byla Číňanka Jun Šen, mistryně Asie, a ta si s Italkou poradila.Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...Najdete na iDNES.cz