Veselá: Číňanky zlomila naše obrana

18 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Odehrála skvělý duel. V obranné činnosti se úspěšně potýkala s pohyblivými Číňankami, v útoku se zaskvěla přesnou muškou. Jana Veselá se podílela 22 body na prvním, důležitém vítězství českých basketbalistek v olympijském turnaji. "Byl to pro mě dobrý zápas," souhlasila skromně brněnská hráčka.

"Tolik bodů obvykle nedávám," podivovala se. Za nejdůležitější bod duelu považuje vzkříšení zpočátku poněkud prostupnější obrany. 

"V první čtvrtině jsme se trochu trápily, nedařilo se nám pokrývat trojkové střelkyně Číňanek. Pak jsme ale přešly na aktivní presing, dokázaly jsme si na hřišti předávat hráčky. Každá z nás bránila všechny soupeřky," vysvětluje.

Číňanky tento styl hry rozhodil. Ta tam byla náhle jejich jistota při střelbě, chybičky se stále častěji vkrádaly také do jejich rozehrávky. "Na konci zápasu jsme se to už snažily dohrát v klidu. Tak, abychom jim zbytečně neházely míče rovnou do ruky."

Během přípravy na hry absolvoval český výběr turnajový zájezd do Číny. "Tenkrát se nám to zdálo hodně dlouhé a únavné, ale dnes jsme na tom možná vydělaly," pokyvovala hlavou dvacetiletá basketbalistka. "S Číňankami jsme tam jednou vyhrály a jednou prohrály, otestovaly jsme si, co dovedou. Nebyl to dnes pro nás neznámý soupeř."

Výhra výrazně zvýšila postupové šance, od vicemistryň Evropy se ostatně postup mezi osm nejlepších týmů čeká. "Koreu ani Nový Zéland rozhodně nepodceníme. Ale věřím, že v pátek s Korejkami vyhrajeme a pak by nám už čtvrtfinále nemělo uniknout," je přesvědčena.

O soupeřkách ve čtvrtfinále zatím moc nepřemýšlí, ale nevyhýbala by se ani silné Austrálii. "Australanky dobře známe. V přípravě jsme s nimi hrály a dokázaly jsme je i porazit. Ve čtvrtfinále se ale lehčí soupeř hledá jen těžko."

Dnešní vítězství nad Čínou oslaví tým jen velmi lehounce. "Večer si dáme možná jedno pivko. Čekají nás tu ještě hodně důležité zápasy," upozornila 195 cm vysoká hráčka.Nejčtenější

Třetí zlato z olympiády mládeže. Malíková vyhrála čtyřstovku

Talentovaná atletka Barbora Malíková

Atletka Barbora Malíková vyhrála na olympijských hrách mládeže závod v běhu na 400 metrů a získala...

Příliš bohatý život a předčasná smrt mocného funkcionáře Baumanna

Patrick Baumann hovoří v Los Angeles o chystaných olympijských hrách.

VIDEO Patrick Baumann byl snad všude. Mnohému předsedal, kdekomu šéfoval. Hodně toho změnil, počtu...Další z rubriky

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Šebrle: Jsem línej na to, co mě nebaví


Atény Přišel neoholený, kruhy pod očima, v obyčejném triku. Mžoural a chraptěl. Skoro nespal. Nejradši by...Najdete na iDNES.cz