Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Veslaře možná čeká noční olympiáda

10 2003
Athény - Organizátoři olympijských her v Aténách chtějí program soutěží ještě více zatraktivnit, proto uvažují o přesunutí veslařských závodů do nočních hodin s tím, že by se olympijské soutěže konaly pod umělým osvětlením. Chtějí se tak zároveň vyhnout silnému větru, který v létě v Řecku tradičně fouká a který na kanálu Schinias poznamenal srpnové mistrovství světa juniorů. To bylo pro pořadatele generální zkouškou kanálu pro olympijské hry.

Organizátoři hodlají nápad prodiskutovat s Mezinárodní veslařskou federací (FISA) i rychlostními kanoisty, kteří rovněž budou ve Schinias závodit. Teprve pak se rozhodnou. Důležité také bude, jak se na přesun budou dívat majitelé vysílacích práv.

Juniorský šampionát veslařů provázely od počátku problémy. Několik lodí se kvůli silnému větru a velkým vlnám dokonce převrátilo. Pořadatelé proto nejprve přesunuli začátky závodů do brzkých ranních hodin, kdy ještě tolik nefoukalo, nakonec ale byli nuceni zkrátit trať.

Inspektor Mezinárodního olympijského výboru Denis Oswald, bývalý veslař a nyní předseda FISA, věří, že noční závody by mohly být z hlediska větru dobrým řešením. "Podle statistik je devátá hodina nejlepším časem. Museli bychom ale nejprve zjistit, na kolik by přišlo osvětlení," řekl Oswald listu Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Osvětlení, které by vyhovovalo televizním kamerám, by totiž podle Oswalda bylo velice drahé.

Další možností je podle předsedy FISA rozložení veslařských soutěží do více dnů. "Nejpravděpodobnější je, že bychom závody v případě potřeby protáhli z osmi na devět dní. Na juniorském šampionátu se ukázalo, že se dovedeme změnám rychle přizpůsobit," řekl.

Autoři: ,


Grafton Recruitment Praha
PROJEKTOVÝ MANAGER - KVALITA, AUTOMOTIVE

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 55 000 - 65 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze