Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Veslaři a kanoisté okusí vodu Regatta Centre

17 2000
Najít v okolí dvoukilometrovou plochu klidné vody pro olympijské veslování nebyl snadný úkol. Říční toky v Sydney jsou totiž úzké, větrné, přístav je plný soukromých lodí a výletních plachetnic. Řešení se ale nakonec našlo: Pořadatelé her vystavěli nákladem třicet šest milionů australských dolarů kanál Sydney International Regatta na podloží bývalé pískovny, a jak se vyjádřil bývalý kajakář a olympijský zlatý medailista Clint Robinson, "je to jedna z nejlepších vodních brázd na světě."

Sen projektantů, dráha přehledná pro diváky a s rovnými soutěžními podmínkami pro všechny závodníky, se roku 1997 vyplnil. 

Kanál s devíti dráhami je dlouhý dva tisíce tři sta metrů, konstantní hloubka po celé šíři i délce je pět metrů. Vodní plochu rámují štěrkové náspy. Tribuna pro tisíc diváků byla orientována v východo-západně, takže diváci jsou v létě ovlažováni chladivým vánkem.

Sydney International Regatta Centre je umělý vodní kanál, který byl vystavěn na bývalé pískovně vzdálené od Sydney šedesát jedna kilometrů

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...Najdete na iDNES.cz