Veslaři budou slavit, až spadne chalupa

23 2004
Praha - Ruský trenér Sergej Kruťjakov nenutil svalnaté chlapíky pít na oslavu vodku, stříbrná párová čtyřka zapíjela medaile slivovicí. Posádka pilotní lodě českého veslování se rozdělila, Jakub Hanák a David Jirka už jsou doma. V noci nespali, balili lodě a popíjeli na baru. Pořádný mejdan chystají. "Budeme slavit u nás na chatě, dokud nespadne," usmál se David Jirka.

Zatímco Jakub Hanák a David Jirka už budou odpočívat doma, Tomáš Karas a David Kopřiva se vrátí z Atén zřejmě až ve čtvrtek.

"Původně jsme tak měli letět všichni, ale na poslední chvíli došlo ke změně. Do půlnoci jsme byli v našem olympijském domě, pak se fotili, měli pár rozhovorů. Ale nejhorší bylo balení," líčí dlouhou noc Jirka.

Bar nápor českých veslařů vydržel. "Chtěli jsme ho zbořit, ale nevěděli, že je tak pevný," vtipkoval na ruzyňském letišti dobře naložený Jakub Hanák. "S každým jsme si dávali dokolečka panáky. Do českého domu jme přijeli v osm večer, přijali nás parádně. Bál jsem se, že veslování bude trochu stranou. Ale ne. Byli jsme si všichni rovní."

"Už se těším domů do postele. Budu v Pardubicích a v Uherském Hradišti. Pojedu se podívat na kamarády. Tři týdny fakt nesáhnu na veslo. Zahraju si tenis, plážový volejbal a fotbálek. Míčové sporty nám trenér Kruťjakov zakazoval, teď si je chci užít," tvrdí Hanák.

David Jirka je rád, že se podařilo obhájit druhé místo z loňského mistrovství světa. Moc by si přál výkonnost udržet. "Je jasné, že párová čtyřka teď bude prestižní disciplína. Jsem rád, že už máme ten tlak za sebou. Teď všechno pořádně rozjedeme," prohlásil dost přesvědčivě.

Veslaři nechtějí spekulovat, zda mohli vítězné Rusy, které v závěru zřetelně doháněli, předhonit. "Jeli jsme na krev. Moc jsem si nevychutnal ani předávání medailí. Třičtvrtě hodiny po závodě jsem byl úplně vyřízenej. Udělali jsme super závod, vyhráli ho Rusáci a my to dál neřešíme," uvedl Hanák.

"Dávali jsme si pozor na Němce a Poláky. Věřili jsme, že Rusáci v závěrečné čtvrtině tradičně odpadnou. Když jsem sto metrů před cílem viděl jejich náskok, věděl jsem, že už ho udrží," dodal Jirka.

Je pravděpodobné, že posádka projde obměnou. David Kopřiva chce končit. Ještě předtím se všichni sejdou na chatě poblíž Jindřichova Hradce, pozvou spoustu lidí a parádní výsledek náležitě oslaví.

Autor:

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Najdete na iDNES.cz