Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

Veslařka Knapková bude bojovat o zlato. Jasně ovládla i semifinále

Veslařka Mirka Knapková postoupila do finále. (2. srpna 2012) | foto: Reuters

2 2012
Česká veslařka Mirka Knapková potvrzuje na olympijském kanálu v Eton Dorney roli jedné z favoritek ženského skifu. V semifinálové jízdě za sebou nechala stupňovaným tempem všechny soupeřky a z prvního místa suverénně postoupila do finále. Mistryně světa Knapková pojede o další velkou medaili v sobotu o půl druhé.

Jednatřicetiletá Knapková si v Londýně připsala třetí prvenství, tentokrát musela porazit i další dvě kandidátky na umístění na stupních vítězů, zkušenou Jekatěrinu Karstenovou z Běloruska a objev sezony Australanku Kim Crowovou.

"Super. Jsem strašně ráda, že jsem tak hladce vyhrála. Možná to bude vypadat, že jsem blázen, ale já jsem fakt strašně spokojená," prohlásila po semifinále česká medailová naděje. Pátá žena z her v Pekingu prožila před jízdou větší nervozitu než obvykle. "Byla jsem trochu vyklepaná a měla jsem z toho strach," přiznala.

O zdravotním problému, bolavých žebrech, která ji trochu v pohybu limitují, ale moc hovořit nechtěla. "Úplně to vyřešené není, ale člověk to musí brát tak, že to nikdy nebude ideální," řekla jen.

V úvodu semifinále byla nejrychlejší Němka Marie Louise Drägerová, ale nastolené tempo nevydržela. Do čela se poté posunula Crowová, která v Londýně startuje i na dvojskifu. Ještě před polovinou tratě se ale do čela dostala Knapková a druhou Crowovou nakonec porazila o téměř dvě sekundy.

Čtyřka bez kormidelníka moc chtěla, ale do desítky se nevešla

Česká čtyřka bez kormidelníka lehkých vah obsadila v B-finále olympijské regaty v Eton Dorney páté místo. V celkovém pořadí disciplíny jsou svěřenci trenéra Rudolfa Kopřivy jedenáctí.

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Vraštil, Kopáč, O. Vetešník, J. Vetešník na

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Vraštil, Kopáč, O. Vetešník, J. Vetešník na olympiádě v Londýně.

Čtveřice Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník podle očekávání nepostoupila v Londýně do bojů o medaile, v malém finále ale držela se soupeři krok.

Na pátém místě byla posádka vedená veslovodem Vraštilem po většinu trati, v závěru se snažila atakovat čtvrtou Čínu, ale ve výsledkové listině už se neposunula.

Výsledky, veslování:

Muži:
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah muži - finále B:
1. Francie (Baroukh, Solforosi, Moutton, Moreau) 6:08,37, ...5. ČR (Vraštil, Kopáč, O. Vetešník, J. Vetešník) 6:11,49.
Ženy:
Semifinále skifu:
1. jízda:
1. Knapková (ČR) 7:42,57, 2. Crowová (Austr.) 7:44,69, 3. Karstenová (Běl.) 7:44,94.
2. jízda: 1. Erichsenová (Dán.) 7:44,33, 2. Čang Siou-jün (Čína) 7:45,58, 3. E. Twiggová (N. Zél.) 7:46,71.

Autoři: ,
Najdete na iDNES.czmobilní verze