Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vetchý přece jen český dům rozesmál

Paleček a Vetchý v olympijském domě - Herec Ondřej Vetchý a písničkář Miroslav Paleček ovládli pódium v Českém olympijském domě, 14. února 2002. | foto: iDNES.cz

15 2002
Salt Lake City - Od zvláštního zpravodaje iDNES - Český olympijský dům dostal pořádně zabrat. Na posezení s hercem Ondřejem Vetchým a písničkářem Miroslavem Palečkem přišlo tolik lidí, že byl problém do něj vůbec vejít. Sešlo se tu na 300 hostů. Kromě šéfů z Českého olympijského výboru přišel i generální manažer hokejistů Ivan Hlinka či krasobruslaři Kateřina Beránková a Otto Dlabola. Měl je ale bavit muž, kterému se do toho moc nechtělo, jak sám obecenstvu řekl. Ten den mu totiž nezačal dobře.

"Nechtěl jsem mezi vás," řekl Ondřej Vetchý. "Když uvážíte, že tu je plzeňské pivo - a zadarmo, za rohem kuchyně s jídlem, taky zadarmo, tak mám pramálo důvodů se domnívat, že jste sem přišli kvůli mě. To není příjemný pocit." Obecenstvo ho ale potleskem vyvedlo z omylu.

Vetchý nakonec roli baviče zvládl, i když pro něj ten večer končil hodně těžký den. Před odletem mu v Praze ukradli auto, takže málem zmeškal letadlo. A když se zdálo, že už se nemůže nic zvrtnout, nestihl spoj v Atlantě a musel noc strávit na letišti na lavičce. Z letadla potom dorazil rovnou na pódium v Českém olympijském domě.

Stejně nepříjemnou cestu měl i písničkář Miroslav Paleček, který celý večer zahájil hymnou olympionika, složenou zvlášť pro sportovní klání v Salt Lake City. "Když jsem se dozvěděl, že tu mám hrát, tak jsem chtěl udělat něco navíc. Poprosil jsem kamaráda Ivo Jahelku a dali jsme dohromady song o Zhrzeném olympionikovi," vysvětlil Paleček.

Nakonec hostům ani nevadilo, že to mají do hotelu daleko, protože český dům není v centru. "Není důležité, kde ten dům stojí, ale jací lidé sem chodí. A mně se tu líbí! Připadá mi to tu teď jako střed světa," řekl Paleček.

"Nejdřív jsem se toho tady bál, ale cítím se tu jako doma. Díky," uzavřel hodinové posezení v Českém olympijském domě Ondřej Vetchý. Tím ale večer zdaleka neskončil. Bylo teprve půl desáté. Ve svatostánku českých olympioniků to vřelo ještě po půlnoci.

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...Najdete na iDNES.cz