Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Veterán Lehman podlehl ve finále krajanovi

17 2000
S y d n e y - V německém finále cyklistického stíhacího závodu mužů na čtyři kilometry si dnes jasně pro zlatou olympijskou medaili dojel čtyřiadvacetiletý Robert Bartko, který porazil o osm let staršího Jense Lehmanna. Desáté místo vybojovala ve stíhacím závodu žen na 3000 metrů na dráze Dunc Gray Velodrome v Sydney česká cyklistka Lada Kozlíková.

Stíhací závod mužů

V německém finále cyklistického stíhacího závodu mužů na čtyři kilometry si dnes jasně pro zlatou olympijskou medaili dojel čtyřiadvacetiletý Robert Bartko, který porazil mnohem zkušenějšího, o osm let staršího Jense Lehmanna. Naopak ve vyrovnaném souboji o třetí místo jen těsně zdolal k radosti domácích diváků Australan Brad McGee britského soupeře Roba Haylese.

Bartko již v sobotní kvalifikaci dosáhl olympijského rekordu 4:18,972, ve finále byl ještě o více než čtyři desetiny sekundy rychlejší a po loňském zlatu na mistrovství světa v Berlíně přidal do své sbírky zatím největší úspěch. Lehmann tak svou zlatou olympijskou kolekci nerozšířil, k triumfu z Barcelony 1992 ze závodu družstev přidal dnes dvojnásobný světový šampión "jen" stříbro.

Stíhací závod žen

Desáté místo vybojovala ve stíhacím závodu žen na 3000 metrů na dráze Dunc Gray Velodrome v Sydney česká cyklistka Lada Kozlíková. Nejrychlejší čas v olympijské kvalifikaci zajely dvě největší favoritky závodu, Leontien Zijlaardová z Nizozemska a Marion Clignetová z Francie. Do dalších bojů postoupily čtyři závodnice, další pořadí je již konečné.

Kozlíkové závod rozhodně nevyšel podle představ, za svým českým rekordem z května letošního roku zaostala přes jednu sekundu. "I přesto jsme spokojeni, jeli jsme na olympiádu s cílem někoho porazit a skončit do desátého místa, což se podařilo. Výkon však Lada rozhodně nepodala svůj nejlepší, určitě má na víc, v tréninku vypadala lépe," řekl ČTK bezprostředně po jízdě její trenér Břetislav Usnul.

"Možná to poznamenala angína, kterou prodělala po příjezdu do Sydney a musela brát antibiotika. Ve čtvrtek se pokusí napravit své vystoupení v bodovacím závodě," dodal Usnul. Neuspěla však další z favoritek; na loňském světovém šampionátu stříbrná Judith Arendtová z Německa se musela spokojit až se šestým místem.

Stíhací závod - mužů

Finále: Bartko 4:18,515 - Lehmann (oba Něm.) 4:23,824, o 3. místo: McGee (Austr.) 4:19,250 - Hayles (Brit.) 4:19,613.
Konečné pořadí na dalších místech: 5. Gaumont (Fr.) 4:22,142, 6. Simoněnko 4:23,983, 7. Matvějev (oba Ukr.) 4:25,380, 8. Perez (Arg.) 4:30,757.

Stíhací závod žen - kvalifikace:

Postupující do semifinále: 1. Zijlaardová (Niz.) 3:31,570, 2. Clignetová (Fr.) 3:34,636, 3. McGregorová (Brit.) 3:35,492, 4. Ulmerová (N. Zél.) 3:36,764.
Další konečné pořadí: 5. Belluttiová (It.) 3:36,967, 6. Arendtová (Něm.) 3:37,609, 7. Burnsová (Austr.) 3:38,223, 8. Mirabellaová (USA) 3:38,431, ...10. Kozlíková (ČR) 3:43,019.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...Najdete na iDNES.cz