Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vězni unesli korejského funcionáře

19 2000
S y d n e y - Scéna jako vystřižená z akčního filmu se dnes odehrála v dějišti olympijských her. Z vězení na předměstí Sydney uprchli dva vězni a unesli automobil se čtyřmi lidmi, mezi kterými byl i člen olympijské výpravy Korejské republiky a těhotná žena. Únosci rukojmí brzy propustili, vrátili jim vůz a pokračovali v útěku po svých. Nikomu z pasažérů auta se nic nestalo.

Podle mluvčího korejské výpravy Chou Eun-Ki utrpěli člen olympijského výboru Yoon Jong-Koo a tři korejští dobrovolníci ve službách organizačního výboru her lehký šok a byli pro jistotu převezeni na kontrolu do nemocnice. Mezi dobrovolníky byla žena v ranném stadiu těhotenství, která se podrobila vyšetření na gynekologii.

Uprchlé vězně identifikovala police jako zloděje aut Chada Richardse a Alana Stebense, který si má odsedět deset let za ozbrojenou loupež a zabití z nedbalosti. Australská policie po nich zatím marně pátrá.

Autor:


Další z rubriky

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...Najdete na iDNES.cz