Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Skoro hotovo, hlásí pořadatelé. Nad parkem v Riu se vznáší dron

19 2016
Do zahajovacího ceremoniálu letních olympijských her v brazilském Rio de Janeiru zbývá přesně 168 dní, ale drony už nad olympijským parkem létají teď. Pořadatelé zveřejnili video, ve kterém jeden z dronů prolétá nad městem a ukazuje olympijská sportoviště.

Podle tamního organizačního výboru je olympijský park hotový z 97 procent, z toho tři arény už jsou dostavěny kompletně - Carioca Arena 1, Arena of the Future a IBC.

„Udělali jsme obrovský pokrok a jsme rádi, že práce probíhá podle plánu. V některých případech jdou práce dokonce rychleji, než jsme očekávali,“ prozradil ředitel infrastruktury Alexandre Techima.

Zdá se, že jediným problémem organizátorů tak zůstává virus zika. „Řekli jsme organizátorům jasně, že pokud nevyčistí sportoviště od potenciální nákazy, tak tam nepojedeme,“ řekl údajně šéf keňského olympijského výboru Kipchoge Keino.

Zika se prozatím šíří nejvíc právě v Latinské Americe, ale odborníci se obávají i případného rozšíření do Afriky a Asie. Virus, proti kterému se zatím neobjevil žádný lék ani vakcína, postihuje především těhotné ženy a má vliv na zdraví nenarozených dětí.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze