VIDEO: Helena Suková vzpomíná na své olympijské medaile

Helena Suková - Bývalá profesionálka Helena Suková opustila světový okruh v roce 1998. | foto: David PortMF DNES

18 2008
Jedna z nejlepších tenistek české historie Helena Suková se vrátila z olympiády v Pekingu. Už deset let nehraje profesionálně tenis, přesto se stále zajímá o sportovní dění. Hry v Pekingu se podle ní povedly. Čína pořadatelství zvládla bez problémů a bývalá čtvrtá hráčka tenisového žebříčku na vlastní kůži nepoznala cenzuru, o níž se v souvislosti s Čínou tolik hovoří.

Držitelka dvou stříbrných medailí z olympiády v Soulu a Atlantě, vítězka 68 turnajů WTA ve čtyřhře a 10 ve dvouhře se byla podívat hned na několik zápasů českých tenistů. Sledovala například postup Ivety Benešové do druhého kola tenisového turnaje, ale byla se podívat třeba i na atletice.
 
Čtyřnásobná finalistka grandslamových turnajů přijala pozvání do olympijského studia iDNES.tv a zavzpomínala si na své tenisové začátky i na svou účast na hrách v Soulu a Atlantě.

"Škoda, že jsem byla v Soulu zraněná. Dvouhru jsem v Koreji jenom odkulhala, abych nemusela zápas vzdát. To bych pak nemohla hrát čtyřhru," dodává 188 cm vysoká tenistka, která právě v Soulu vybojovala společně s Janou Novotnou stříbrné olympijské medaile.
 
V rozhovoru vzpomínala také na svou maminku, Věru Sukovou, finalistku Wimbledonu ze šedesátých let. "Moc si přála, abychom s bratrem Cyrilem hráli tenis. Jen škoda, že odešla tak brzy a neviděla mé začátky na profesionálním okruhu."
 
Helena Suková se nebála mluvit o problematické spolupráci s Janou Novotnou, o emigraci československých tenistů do zahraničí během komunistického režimu nebo o své tenisové spolupráci s Martinou Navrátilovou.

"Chtěla jsem s Martinou hrát už v osmdesátých letech, ale kvůli tehdejší politické situaci to nebylo možné. Zahrály jsme si tedy až později v Japonsku a vyhrály jsme turnaj Pan Pacific v Tokyu. Poradily jsme si tehdy s celou světovou špičkou," říká H. Suková.

Autor:

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

Výškař Bába ukončil kvůli bolavé patě sezonu

Jaroslav Bába

Výškař Jaroslav Bába se kvůli přetrvávajícím problémům s patou rozhodl předčasně ukončit letošní...

Střelec Kostelecký je stále na roztrhání: Je to hektické, ale dá se to vydržet

Křest knihy o OH v Pekingu

Už tři týdny si střelec David Kostelecký užívá pocity olympijského vítěze. Od té doby se ale ještě...

Robert Změlík dražbou dresu Špotákové zachraňoval čest desetibojařů

Robert Změlík při návštěvě Českého olympijského domu v Pekingu

Robert Změlík, úspěšný vydražitel dresu oštěpařky Barbory Špotákové, pořídil tento suvenýr pro...

Najdete na iDNES.cz