Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Synek ve videochatu: Chtěl bych olympijské zlato vybojovat v Tokiu

16 2016
Medailisté z olympijských her v Riu se vrátili domů. O radost z úspěchu se podělili s fanoušky na Lipně. Jako první ve videochatu se čtenáři iDNES.cz odpovídal bronzový skifař Ondřej Synek.

Synek má nabitý program. Po náročném přeletu z Brazílie přes vojenské letiště v Praze-Kbelích a cestou vrtulníkem do jižních Čech ho zajali fotografové i fanoušci s žádostí o podpis. Po dalších povinnostech pro média ho čeká ještě let do Ostravy, kde také navštíví olympijský park.

Ještě předtím si vyzkouší sportovní atrakce na Lipně. „Chtěl bych si z deseti metrů skočit do té nafukovací matrace,“ přiznal Synek.

Čtenářům iDNES.cz také odpověděl, na jaké jídlo se doma nejvíc těší. „Svíčkovou!“ A s kolika? „Osm jich sním,“ usmál se při vypočítávaní kusů knedlíků. Synek také přiznal, že v letadle s kolegy vypil na oslavu pár piv. Právě soudržnou partu s ostatními českými olympioniky si pochvaloval z Ria asi nejvíc.

Jeden ze čtenářských dotazů zněl: „Ach Synku, synku... V Tokiu z toho bude zlato?“

Skifařský šampion se jen usmál a k plánům na příští olympiádu v roce 2020 odpověděl: „Motivaci mám pořád velkou, protože olympijské zlato mi ve sbírce chybí. Musí vydržet zdraví. A jestli si dám pauzu? Nevím, jsem docela línej, abych se pak vracel.“

Pak si s moderátorem přiťukl oroseným plzeňským pivem a už byl znovu v obklíčení svých příznivců.

Celý záznam Olympijského studia s Ondřejem Synkem:

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze