Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIP zájezd na ZOH byl vydražen za 85 tisíc

8 2002
Přestože byl nejúspěšnější v aukci o VIP zájezd na zimní olympijské hry, do Salt Lake City se pravděpodobně nepodívá.
Čtenář Petr Czyž z Prahy, který zájezd v hodnotě téměř čtvrt milionu korun vydražil za 85 tisíc, chce totiž poukaz věnovat své matce. "Maminka má kulaté narozeniny a já bych jí chtěl udělat radost," řekl Petr Czyž krátce poté, co v aukci uspěl.
Rozhodující částku přihodil dvacet vteřin před koncem, svého konkurenta přebil o pět tisíc.

Petr Czyž se zúčastnil i první aukce loni v prosinci, ale posledních pět minut se mu nedařilo přihazovat. "Už už jsem měl podezření, že je to zmanipulované, takže jsem rád, že se to teď rozptýlilo," řekl Petr Czyž. "Mám obrovskou radost, doufám, že maminka bude také ráda," dodal.

Prozradil, že se na poslední minuty aukce soustředil a měl jediný cíl: dát víc než ostatní. Na kolik byl ochoten jít? "Vlastně ani nevím, ale kdyby někdo těsně přede mnou přihodil na 85 tisíc, šel bych ještě výš," řekl.

Petr Czyž byl vlastně pověstným třetím, který se nakonec smál souboji dvou favoritů. V poslední půlhodině se totiž přetahovali dva zájemci - a dvacet vteřin před limitem se rozhodlo. Do Salt Lake City pojede ten, koho určí vítěz Petr Czyž. Pravděpodobně jeho maminka.

Co uvidí výherce
Výherce v Salt Lake City díky VIP vstupenkám, které jsou součásti zájezdu, uvidí na vlastní oči slavnostní zahajovací ceremoniál, v akci pak nejlepší světové hokejisty, lyžaře, krasobruslaře a další sportovce. Součástí výhry je i  přístup do Českého olympijského domu (kde se zadarmo čepuje Plzeňský Prazdroj).

Cena zájezdu dosahuje téměř čtvrt milionu korun, vyvolávací cena byla 10 tisíc korun. iDNES už jeden VIP zájezd vydražil, a to v prosinci za 80 tisíc korun.

Vstup do aukce ZDE
Čtěte PRAVIDLA aukce
Další možnost jak získat poukaz na VIP zájezd
Předchozí aukce
Které sporty lze vidět: rozhodně první zápas českých hokejistů, obhájců zlata, a to 15. února se soupeřem z kvalifikace. Další zápasy: Německo - Lotyšsko, Bělorusko - Francie, Německo - Slovensko a další. Dále lyžařské běhy, v nichž startuje Kateřina Neumannová, severskou kombinaci, v níž nás bude zastupovat Ladislav Rygl, slalom do kombinace, skok na velkém můstku, soutěže v biatlonu, jízdě na saních a snowboardingu.

Česká olympijská, a.s., doporučuje si s sebou vzít kvalitní zimní obuv, plavky, sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem, adaptér do elektrické zásuvky pro USA, vlajky, řehtačky pro povzbuzování našich sportovců, batoh, malý dalekohled, lze si vzít i lyžařské vybavení.

Vítěz aukce VIP zájezdu bude ubytován v Silver King Hotelu v Park City. Toto ubytovací zařízení je horského typu, složeno z condominií (kuchyně a obývací pokoj, dvě až tři ložnice s vlastním sociálním zařízením). Stojí v těsné blízkosti sjezdových tratí, které bude možno využít ke sportovnímu vyžití. Je zde venkovní vyhřívaný bazén. Všechny další služby hotelu nad rámec VIP zájezdu (telefon, půjčování sportovního vybavení apod.) je možné platit hotově nebo kartou typu VISA, Mastercard, American Expres nebo Discover card.
Kvůli bezpečnostním opatřením obdží každý účastník zvláštní bezpečnostní kartu pro vstup do hotelu.

Doprava
V místě olympiády bude doprava zajištěna minivany pro 7 – 8 osob nebo busem.
Dále bude fungovat mezi Českým olympijským domem a Olympijskou vesnicí zvláštní Shuttle bus pro dopravu sportovců, funkcionářů ČOV i novinářů.

Český olympijský dům bude místem setkávání sportovců s novináři a členy VIP zájezdu. V průběhu olympiády by se zde také měli objevit slavní čeští rodáci - takové osobnosti jako Miloš Forman, Ája Vrzáňová, Martina Navrátilová nebo Ivana Trumpová. Informační servis pro návštěvníky ČOD zajišťuje iDNES.

Počasí
Park City leží ve výšce přibližně 1900 m n.m.. Tomu odpovídají i průměrné teploty v zimních měsících. Počasí má spíše kontinentální charakter s průměrnou teplotou v únoru okolo –11°C.

Dále jsou součástí VIP zájezdu vstupenky na některá sportovní klání, které získá Česká olympijská, a.s., V Sydney to byly vstupenky na nejdůležitější vystoupení českých sportovců, takže účastníci zájezdu na vlastní oči viděli vítězství Jana Železného nebo Štěpánky Hilgertové, stříbrné medaile Romana Šebrleho nebo Rudolfa Kraje a další výkony.

PRAVIDLA

Dražba VIP zájezdu na ZOH v Salt Lake City.

Předmětem dražby je VIP zájezd do dějiště zimních olympijských her, které se konají v Salt Lake City, hlavním městě amerického státu Utah, v hodnotě převyšující 200.000,- Kč

Pravidla aukce VIP zájezdu v Salt Lake City (dále jen „Aukce“)

I.
Úvodní ustanovení

1. Organizátorem Aukce je obchodní společnost MAFRA, a.s., se sídlem Na Příkopě 31 (č.p. 988), Praha 1, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka č. 1328 (dále jen „Organizátor“).

2. Aukce bude probíhat od 7.1.2002 do 8.1.2002 do 16:00, tedy celkem dva dny, a to na internetových stránkách provozovaných organizátorem, které jsou zpřístupňovány veřejnosti pod doménou www.idnes.cz/aukce

3. Cílem Aukce je výběr nejvhodnějšího návrhu na uzavření smlouvy, resp. výběr nejvyšší nabídky ceny za poukázku na VIP zájezd na ZOH v Salt Lake City, který je blíže specifikován v článku II (dále jen „VIP zájezd“).

4. Aukce se může zúčastnit každá fyzická osoba, která je platně zaregistrována v muj.idnes.cz a  která má plnou způsobilost k právním úkonům.

5. Účastníkem Aukce je osoba splňující podmínky uvedené v předchozím odstavci, která respektuje pravidla Aukce a která zašle způsobem níže uvedeným svůj návrh.

6. Organizátor si vyhrazuje právo dle vlastního rozhodnutí v průběhu Aukce měnit její pravidla, popřípadě Aukci v jejím průběhu zrušit.

II.
VIP zájezd

VIP zájezd pro jednu osobu, který organizuje Česká olympijská, a.s.v termínu od 7.2.2002  do 17.2.2002,  zahrnuje:

- zpáteční letenku  Praha – Salt Lake City s ČSA, resp. smluvními partnery
- ubytování v hotelu Silver King v Park City s polopenzí
- přístup do českého olympijského domu
- vstupenky na olympijská sportovní klání dle výběru České olympijské,a.s.
- místní dopravu
- cestovní pojištění

III.
Průběh Aukce

1. Aukce bude zahájena organizátorem dne 7.1.2002 zveřejněním základní ceny na internetové stránce na adrese uvedené v článku I. odst. 2.

2. Po zveřejnění základní ceny dle předchozího odstavce mohou Účastníci Aukce posílat Organizátorovi své závazné návrhy ceny převyšující tuto základní cenu, a to prostřednictvím formuláře na internetových stránkách www.idnes.cz/aukce . O pořadí nabídek se stejnou částkou rozhoduje čas jejich doručení. Organizátor si vyhrazuje právo kontaktovat Účastníka na základě údajů uvedených v registračním formuláři muj.idnes.cz. Pokud se registrační údaje ukáží být nepravdivými či pro Aukci nepostačujícími, Organizátor takový návrh  z Aukce vyřadí. Jinak návrh s označením Účastníka uveřejní na stránkách Aukce.

3. Každý Účastník může v průběhu Aukce zaslat i více návrhů, přičemž platí, že platný je vždy návrh nejvyšší.

4. Návrhy může Účastník posílat v průběhu dnů, kdy Aukce probíhá, a to kdykoliv během trvání Aukce.

5. Organizátor do 10 dnů po ukončení Aukce vyzve vítěze Aukce, tedy Účastníka, který podal návrh s nejvyšší cenou, k uzavření smlouvy  a zaplacení ceny.

6. V případě, že vítěz Aukce odmítne smlouvu uzavřít, popřípadě nezaplatí cenu za vydražený VIP zájezd ve sjednané lhůtě, může Organizátor vyzvat druhého, popř. dalšího v pořadí k uzavření smlouvy a zaplacení ceny, popřípadě Aukci zrušit. Právo volby přísluší Organizátorovi.

IV.
Osobnostní práva Účastníků

Účastí v Aukci každý Účastník souhlasí s tím, že Organizátor je oprávněn užít jména, příjmení a podobizny vítěze Aukce, popř. Účastníka, který v souladu s ustanovením článku III. odst. 6 získá VIP zájezd, ve sdělovacích prostředcích, zejména však v deníku Mladá fronta DNES a internetovém magazínu iDNES, a to i za účelem propagace Organizátora s tím, že Účastník zároveň souhlasí s tím, aby Organizátor (popř. pro něj třetí osoby) pořizoval a dále za výše uvedeným účelem šířil jeho projevy na zvukových a obrazových záznamech. 

V.
Zveřejnění pravidel

Tato pravidla budou po celou dobu trvání Aukce zveřejněna na internetových stránkách stránkách www.idnes.cz/aukce.Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...Najdete na iDNES.cz