Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vítání Eberhartera? Přehlídka politiků

23 2002
Innsbruck - Rakouský lyžař Stephan Eberharter se v sobotu v Innsbrucku dočkal oslav úspěšného vystoupení na olympiádě v Salt Lake City, kde vybojoval zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili. Před radnicí na náměstí Eduarda Wallnöfera mu blahopřáli přátelé, spoluobčané a především politici, pro které byly oslavy vítanou příležitostí se zviditelnit. Dvaatřicetiletý Eberharter se prvního uvítání dočkal už na innsbruckém letišti, kam dorazil krátce před devátou hodinou. Tam na něj za asistence kamer a fotografů čekal uvítací výbor složený ze samých politiků.

Rodina, jejíž příslušníci žijí v nedalekém malém městečku Zillertal, Eberhartera očekávala až na radnici.  Tam byl Eberharter převezen v naleštěném mikrobusu, který cestou z letiště doprovázely čtyři policejní vozy se zapnutými sirénami. Před radnicí sjezdaře vítalo více než 2000 lidí.

"Nejdůležitější je, že jsem se vrátil zdravý," přiznal skromně Eberharter. Oslavy zřejmě jen tak konec nevezmou. Oběma jeho rodičům Christl a Josefovi bylo totiž tento týden pětašedesát let.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze