Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Vítek nechce před stíhačkou spekulovat

14 2002
Soldier Hollow - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nejdříve si v létě při tréninku na kolečkových lyžích zlomil Zdeněk Vítek navikulární kůstku na ruce. Pak si těsně před odletem do Salt Lake City při automobilové nehodě pochroumal koleno. Přesto dosáhl na zimních olympijských hrách dosavadního nejlepšího českého biatlonového výsledku, ve sprintu skončil čtrtnáctý. "Po všem, co mě potkalo, jsem spokojený, jedná se o solidní výsledek," mínil Zdeněk Vítek.Další zpravodajství ze závodu

Ve srovnání se závodem na dvacet kilometrů jste doslova ožil. Čím to?
Před dvacítkou jsem nejel žádný rychlý závod, takže jsem byl trochu překvapený.  Snad už jsem si však na místní klima zvykl. Jinak se na mě ale na trati projevila únava, bolely mě ruce i nohy.

Vyšla vám i střelba, vrátila se forma?
Jedna chyba vestoje je pro mě dobrý výsledek. Dával jsem si větší pozor než minule.

Zraněné koleno už vám dává pokoj?
Po bouračce zlobilo první týden hodně, pak to docela šlo. Teď na dotek pořád bolí, ale jinak jen při extrémní námaze, při rychlém běhu, na lyžích ho necítím. Jenom, že trošku omezilo přípravu.

Mohlo to být mnohem horší.
Strašili mě, že budu mít problémy při změnách počasí, ale dal jsem se do kupy.

Co očekáváte od sobotního stíhacího závodu?
Stíhačka je pěkný závod, mnohem pestřejší, protože jinak jedete jen proti času. Je kontaktní, což ale o to víc svádí nechat se strhnout a střílet rychle. 

Na bronzovou medaili ztrácíte zhruba půl minuty. Svádí vás takový fakt k optimismu?
Jestli se mě únava bude držet i dál, tak můžu jet ještě hůř, než dneska. Pokusím se dát dohromady a třeba se dočkám něčeho lepšího. Doufám, že se dostanu do cíle, ale jak a kolikátý nechci spekulovat.      

Autor:


Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze