Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Chvíli to bude ještě mrzet, napsal čtenářům kanoista Gebas, čtvrtý z Ria

Vítězslav Gebas při on-line rozhovoru se čtenáři IDNES.cz. | foto: Tomáš Macek, MAFRA

10 2016
Nepatřil k favoritům, přesto se v peřejích rval o medaili, která mu nakonec utekla. Při své olympijské premiéře skončil těsně za stupni vítězů. Jak se cítí den po závodě? Je větší jeho zklamání, nebo prožitek ze závodu a radost z předvedené jízdy? Český vodní slalomář Vítězslav Gebas odpovídal přímo z dějiště her na otátky čtenářů iDNES.cz.

Dvaatřicetiletý Gebas ve finále zajel čistou jízdu. Svůj semifinálový čas vylepšil o více než sekundu, ale na první cenný kov české výpravy to nestačilo.

Odpovědi Vítězslava Gebase čtěte ZDE

I tak zaznamenal svůj nejlepší výsledek na velké akci. Na mistrovství světa, kde je větší konkurence než na olympiádě, je jeho maximem jedenáctá příčka z roku 2013.

„Jsem spokojený, že jsem prodal to, na co jsme měl natrénováno. To, že je z toho čtvrté místo, je věc druhá... Hodnotím to pozitivně, nechci, aby to vyznělo nabubřele, že nejsem spokojený se čtvrtým místem. Je to sport, těch momentů, kdy jsem to mohl na trati zkazit, je hodně... Ale chvíli to asi ještě mrzet bude,“ odpověděl na dotaz jednoho ze čtenářů, jak s odstupem dne hodnotí svůj výkon.

A kde podle něj přišel o 13 setin vteřiny, které mu chyběly na medaili? „Uteklo mi to určitě na první protivodné bráně, tam byla rezerva, ale musel jsem reagovat na proud, který tam přišel.“

I když z toho medaile nebyla, čtvrté místo si oslavu zasloužilo. „Po závodě jsem měl ještě docela dost mediálních povinností, z prescentra a televize mě pustili kolem 21 hodiny. Pak jsem měl povinnosti v Českém domě, takže moc prostoru na oslavu nebylo. Ale připil jsem si pivem a následně na to ve Slovenském domě oslavil se zlatým Matejem Beňušem.“

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze