Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

OBRAZEM: Nejdřív málem pád, pak světový rekord. Američanky válely

11 2012
Stačilo málo a nemusely mít nic, jen oči pro pláč. Pro čtveřici amerických sprinterek ale skončil páteční večer v Londýně lépe, mnohem lépe. Doběhly si pro zlato a dokonce po sedmadvaceti letech překonaly světový rekord. Dokonalý olympijský triumf.

Kvarteto Tianna Madisonová, Allyson Felixová, Bianca Knightová a Carmelita Jeterová zvládlo štafetu 4x100 metrů za 40,82 sekundy. Ženská štafeta se přitom nikdy předtím pod 41 sekund nedostala.

Američanky tak překonaly už poměrně vousatý rekord sprinterek z bývalé NDR, jejichž čas trumfly o 55 setin. Olympijské zlato získaly poprvé po šestnácti letech, naposledy uspěly na domácích hrách v Atlantě.

Hned při první předávce však měly Američanky potíže. Madisonová při první předávce málem upadla a srazila kolegyni Felixovou. K pádu ale nedošlo, místo něj následovalo křepčení v cíli, focení s tabulí, na níž byl uvedený nový světový rekord a samozřejmě také předání zlatých medailí.

Ženská sprinterská štafeta byla vůbec plná rekordů - druhé Jamajčanky i třetí Ukrajinky přepsaly ty národní. Jamajka doběhla v čase 41,41 a Ukrajina dosáhla času 42,04.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze