Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Vítkovi těsně unikla desítka nejlepších

14 2006
San Sicario - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jedna přesnější rána a mohl útočit na medailové pozice, takhle se Zdeněk Vítek musel spokojit v olympijském sprintu na 10 km s jedenáctým místem. "Nebyl to špatný závod. Běželo se mi dobře a i střelba až na jednu ránu byla dobrá," řekl v cíli. Nejkratší závod biatlonistů vyhrál Němec Sven Fischer.

Ani ve druhém závodě turínských her nedokázal navázat na svou zlatou sérii z minulé olympiády Ole Einar Björndalen.

Norský fenomén pokazil střelbu a se třemi trestnými kolečky skončil až dvanáctý, hned za Zdeňkem Vítkem.

Na stupních vítězů svého krajana zastoupili další dva Norové - stříbrný Halvard Hanevold a bronzový Frode Andersen.

Německá hymna hrála po závodě biatlonistů v San Sicariu už podruhé. Vytrvalostní závod na 20 km Michael Greis, jenž se dnes vinou tří chyb na střelnici propadl až na 35. místo.

Těsně před Greissem skončil ve své olympijské premiéře Ondřej Moravec. Spokojen však nebyl: "S jednou chybou není 34. místo moc dobré, před měsícem jsem po takové střelbě skončil osmnáctý," vyčítal si špatný běh. Závodil na lyžích půjčených od Romana Dostála, protože vlastní měl hůř namazané.

Výhra nad legendou Vítka nijak nebere - čtěte ZDE

Náhradní Dostálovy lyže nakonec dojely pro lepší umístění, než běžky první volby, které si nazul sám jejich vlastník. Roman Dostál, mistr světa ve vytrvalostním závodě, skončil v dnešní stíhačce až čtyřiačtyřicátý.

"Bylo to velké trápení," přiznal Roman Dostál. "Závod mi nevyšel, neběželo se mi dobře. Na střelnici jsem dělal chyby, tentokrát se na vítr nemůžu vymlouvat," uvedl biatlonista, který minul terč celkem třikrát.

Nejhůře z Čechů dopadl Michal Šlesingr, který třikrát chyboval při střelbě a obsadil 57. místo v devadesátičlenném startovním poli. 

Výsledky:
Výsledky - sprint (10 km):
1. Fischer (Něm.) 26:11,6 (0 tr. okruhů), 2. Hanevold -8,2 (0), 3. Andresen (oba Nor.) -19,7 (1), 4. Perner (Rak.) -40,0 (1), 5. Defrasne (Fr.) -42,6 (1), 6. Čerezov (Rus.) -57,4 (0), 7. Gross (Něm.) -1:03,5, 8. Nilsson (Švéd.) -1:06,9 (0), 9. Poirée (Fr.) -1:07,4 (1), 10. Čudov (Rus.) -1:08,9 (0), 11. Vítek (ČR) - 1:12,8 (1), ...34. Moravec -2:08,7 (1), 44. Dostál (oba ČR) -2:39,0 (3), 57. Šlesingr (ČR) -3:11,3 (3).

Závod jsme sledovali v on-line reportáži

Medailisté z biatlonového sprintu (zleva): stříbrný Nor Halvard Hanevold, zlatý Němec Sven Fischer a bronzový Nor Frode Andresen.

Zklamaný Ole Einar Björndalen. Čtyřnásobný olympijský vítěz ze Salt Lake City 2002 zůstal v biatlonovém sprintu bez medaile. Skončil dvanáctý.

Olympijský vítěz v biatlonovém sprintu Němec Sven Fischer.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze