Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vítr zradil Janáčka i Bubku

27 2000
S y d n e y - Těsně před finále olympijského závodu ve skoku o tyči zůstal Štěpán Janáček, který skočil 565 centimetrů, ale zbylo na něho jen první nepostupové místo. Na první pokus se dostal přes výšky 555 i 565 centimetrů. Vinou dvou nezdarů na základní výšce 540 centimetrů se však nakonec do finále nevešel. Přitom limit byl 575 cm a Janáčkovi by paradoxně stačilo i vynechat výšku 570, na které třikrát neuspěl. "Ten druhý nezdařený pokus na pěti čtyřiceti mě stál účast ve finále, protože jsem měl v celkovém součtu více horších skoků," litoval po závodě.

"Je to škoda, od postupu jsem byl opravdu kousíček," konstatoval. Neslavné bylo vystoupení tyčkařské legendy, světového rekordmana Sergeje Bubky, který třikrát ztroskotal na své základní výšce 570 centimetrů.

"Přitom byl ve skvělé formě, viděl jsem ho tady trénovat," tvrdí Janáček o šestatřicetiletém Ukrajinci. "Určitě se sem nepřijel jen ukázat, ale doplatil na to, že skákal až v době, kdy se otočil vítr a začalo foukat silně proti. Vadilo to i mně, přece jen nemám takovou sílu jako třeba Markov."

Vedle Bubky a Janáčka vypadl také francouzský olympijský vítěz Jean Galfione a ze hry je rovněž favorizovaný Izraelec Danny Krasnov.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz