„Vrah s dětskou tváří“ smetl Koukala. Postup je pryč, tuší badmintonista

28 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Plný dojmů ze zahajovacího ceremoniálu nastoupil hned druhý den v poledne vlajkonoš české výpravy Petr Koukal ke svému prvnímu duelu v badmintonu. Indonéský soupeř Taufik Hidajat byl ovšem nad jeho síly, českého singlistu zdolal 21:8, 21:8 a velmi pravděpodobně mu znemožnil postup ze skupiny.

Neuspěla ani Kristína Gavnholt, která  prohrála s šestou nasazenou Julianou Schenkovou z Německa 18:21 a 14:21. Její další soupeřkou bude Larisa Grigová z Ukrajiny, kterou stejně jako Němku zatím nikdy nezdolala.

Třicetiletý ďáblík z Bandungu, přezdívaný "Vrah s dětskou tváří", porazil Koukala zcela po zásluze. Zápas ovládal od začátku až do konce. V úvodu první hry vedl 7:1, až pak se Koukal proti světové dvanáctce trochu rozehrál. Přesto se od poloviny setu nedostal blíž než na rozdíl šesti bodů a celkem ho prohrál 8:21.

"Na začátku jsem sám sebe zaskočil tím, že jsem to čtyřikrát vyvařil do autu. Ten start měl být úplně jiný, já jsem do zápasu šel s tím, že musím dobře začít, abych ho trochu rozhodil. A dopadlo to obráceně. Jakmile jsem viděl, že se Taufik dívá okolo po ostatních kurtech, věděl jsem, že se uklidnil. To je totiž u něj znamení, že je úplně v klidu a že ten zápas kontroluje," uvedl český badmintonista.

Nepomohlo ani obléknutí trička bez rukávů, které před druhou hrou odhalilo na rameni vytetované olympijské kruhy. I ve druhé části Indonésan záhy vedl nad šestadvacetiletým rodákem z Hořovic 4:0 a přestože se pak Koukal na chvíli nadechl ke stažení skóre, na přijatelný distanc se nikdy nedostal.

Fotogalerie

"Nedal mi jedinou šanci dostat se do zápasu," popisoval průběh duelu Koukal. "Nepovedlo se mi ho dostat pod tlak, ani jednou jsem nebyl ve vedení..."

Postup ze tříčlenné skupiny se tak posunul do říše snů a kouzel Harryho Pottera.

Projít do osmifinále by Koukal mohl pouze tehdy, kdyby v neděli večer (21:54 SEČ) porazil ve dvou setech velmi vysokým rozdílem španělského soupeře Pabla Abiana, jemuž by se zároveň vysokým skóre podařilo udolat ve dvou setech Hidajata.

V případě bodové rovnosti všech tří hráčů totiž bude rozhodovat skóre dané rozdílem mezi vyhranými a prohranými výměnami. Jenže to kvůli vysoké sobotní porážce hraje proti českému reprezentantovi.

"Šance nejsou velké," zhodnotil možnost protlačit se na první místo ve skupině, které se jediné rovná postupu. "Musím zítra porazit Pabla a doufat, že on porazí nějakým vysokým rozdílem Taufika. Je možné, že vyhraje, ale já jsem v prvním zápase uhrál dohromady jen šestnáct bodů - a to je málo."

Olympijský turnaj v badmintonu

Muži:
Skupina O:
Hidajat (Indon.) - Koukal (ČR) 2:0 (8, 8)

Ženy:
Skupina N:
Schenková (Něm.) - Gavnholt (ČR) 2:0 (18, 14)

Autor:

Další z rubriky

Olympionici byli na Hradě. Dobře, že jsem z Londýna odjel, řekl Klaus

České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém sídle

VIDEO Šup do gala a hurá na Hrad! České medailisty z olympijských her v Londýně přijal ve čtvrtek ve svém...

Plážové víly Kiki a Maki: Přes překážky ke hvězdám

Jak plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová na olympiádě

VIDEO Kromě kolegů volejbalistů vás nikdo nezná, jste anonymní holky - jenže pak jedete na olympiádu....

Na olympiádě pracovala zadarmo. Odvezla si písek i odznáček ze Samoy

DOBROVOLNICE. Na olympiádě v Londýně pracovala jako dobrovolnice i česká

Games Makers. Ti, kteří dělají hry. Bez nich by nedávno skončené olympijské hry v Londýně nebyly...

Najdete na iDNES.cz