Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo bude vlajkonošem na hrách v Soči? Rozhodnou sami sportovci

Hokejista Jaromír Jágr jde s vlajkou v čele průvodu českých sportovců na zahajovacím ceremoniálu Zimních olympijských her ve Vancouveru. (12. února 2010) | foto: AP

8 2013
Sportovce, který bude 7. února při zahájení zimních olympijských her v Soči pochodovat s českou vlajkou, vyberou tentokrát sami sportovci. To je změna, kterou představil Martin Doktor, šéf české mise na hry v Soči.

"Nastal čas, abychom předali volbu vlajkonoše sportovcům. Však také máme fungující komisi sportovců pod vedením Petra Koukala," uvedl Doktor. V minulosti vybíral vlajkonoše vždy šéf mise. Na minulých dvou zimních olympiádách to byli Martina Sáblíková a Jaromír Jágr.

Do nominačního pléna ČOV, které stvrdí složení českého týmu pro Soči, nyní zbývá půl roku. "Zatím máme kvalifikováno 77 sportovců. Očekáváme, že jich nakonec bude kolem stovky," říká Doktor. "To by znamenalo zhruba 200 lidí výpravy."

Přípravný štáb ČOV pro hry v Soči se nyní schází každý měsíc. "A už teď je té práce dost," tvrdí Doktor. Postupně se snad obrousí i některé komunikační hrany s ruskou stranou.

"Ono to začne všechno fungovat malinko líp, až skončí Světová univerziáda v Kazani," soudí šéf české mise. "Teď totiž řada lidí i materiálů funguje v Kazani a až potom se přesunou do Soči. Nějaké drobné problémy s komunikací zatím máme, dlouho trvalo, než jsme dostali podklady pro bydlení. A bylo obtížné vysvětlit jim naše požadavky na ubytování a společné prostory. Ale jak se olympiáda bude blížit, oni budou muset začít pracovat."

Co se týče počtu očekávaných českých medailí, Doktor je optimistou: "Věřím, že jich bude minimálně stejně nebo ještě více než ve Vancouveru." Tam jich tehdy Češi získali šest. "Ale vemte si, jaké výsledky měli v poslední sezoně například biatlonisté či snowboardistky," připomíná Doktor.

Vstupenky, které získal ČOV pro české fanoušky, zatím rychle mizí. Z celkové kvóty osmi tisíc je jich prodáno 60 procent. Zatím se prodávají pouze v zájezdových balíčcích, nabízí je oficiální prodejci IBTravel a SLAN tour.

"Nedoporučujeme fanouškům cestovat do Soči na vlastní pěst. Individuální doprava i ubytování je vyjde dráž a je to bez komfortu," říká nový generální sekretář ČOV Petr Graclík.

Autor:


Další z rubriky

Dopoval, aby uživil rodinu. A mnoho zkoušek Dürrův podvod neodhalilo

Rakouský běžec na lyžích Johannes Dürr během Tour de Ski 2014.

Bral jsem i vyšší dávky a dopingovými zkouškami jsem procházel, popisoval rakouský běžec na lyžích...

Skikrosařka Komissarovová po pádu v Soči ochrnula od pasu dolů

Ruská skikrosařka Maria Komissarovovbá během tréninku v posilovně.

Skikrosařka Maria Komissarovová se svěřila se svým zdravotním stavem. A její zprávy nebyly dobré....

Sáblíková: Medaile ze Soči už je poškrábaná. Ale to jí na kráse neubírá

Martina Sáblíková při exhibičním curlingovém turnaji.

Uplynul už přesně týden od chvíle, kdy v Soči přebrala svoji zlatou medaili, přesto se Martina...Najdete na iDNES.cz