Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vlajkonošem českých paralympiků bude Musil

10 2004
Praha - Nejúspěšnější český účastník paralympiády v Sydney povede národní výpravu při slavnostním zahájení paralympijských her v Aténách. Vlajkonoš Roman Musil před čtyřmi roky vybojoval tři zlaté medaile a i letos je favoritem v hodu diskem a vrhu koulí. V Řecku bude historicky nejpočetnější česká výprava. Její hlavní část odletí v pátek večer a v sobotu ráno.

V dějišti her již pět dní pobývá sportovní manažerka českého paralympijského týmu Radka Kučírková, jež se zatím setkala spíše s organizačními zmatky. "Po olympiádě, která organizačně vyšla, Řekové upadli do letargie a poněkud zvolnili. Teprve v posledních dnech to začalo aspoň trochu fungovat," shrnul její zkušenosti vedoucí výpravy Jan Nevrkla.

Řečtí pořadatelé chtěli výpravě změnit i ubytovací prostory pro 67 sportovců a 37 členů realizačního týmu, ale nakonec Češi dostali v paralympijské vesnici přidělené dva domy, které měli původně objednané. "Mají strategickou polohu v blízkosti jídelny, stanoviště autobusů i tréninkových sportovních zařízení," pochvaloval si Nevrkla.

Jeden z domů je bezbariérový, ale i v jeho pokojích se podle informací z Atén jen těžko vyhnou dva vozíčkáři. "Budeme se proto snažit na jeden pokoj umístit vozíčkáře a sportovce s jiným postižením. Navíc máme 115 míst na 104 členů výpravy, takže někdo může bydlet i sám," naznačil řešení šéf týmu.

Slavnostní přivítání českých handicapovaných sportovců v paralympijské vesnici proběhne 12. září. Chybět na něm budou jen tenista Miroslav Brychta, atlet Rostislav Pohlmann a cyklista Marcel Pipek, kteří z tréninkových důvodů do Atén odletí až 15. září.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze