Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bronzová medailistka z Londýna je nemocná. Podle kouče z vody v zátoce

Evi Van Ackerová ještě během soutěže Laser Radial, než onemocněla. | foto: Reuters

12 2016
Belgická jachtařka Evi Van Ackerová v průběhu olympijské regaty onemocněla a její trenér má podezření, že je to z vody v zátoce Guanabara. Bronzová medailistka z Londýna je jednou ze soupeřek Veroniky Kozelské Fenclové ve třídě Laser Radial.

Van Ackerová se začala cítit hodně špatně a slabě ve středu, kdy se ani v jedné rozjížďce nevešla do elitní desítky. Její kouč Wild Van Bladel belgickým médiím řekl, že aktuální zdravotní stav jachtařky může souviset s infekcí, kterou dostala v červenci při tréninku v Riu de Janeiro.

„Evi chytla bakterii, která způsobuje úplavici. Lékaři říkali, že to může na tři měsíce výrazně ovlivnit energii. Ve středu bylo jasně vidět, že v těžkých podmínkách energii nemá. Nemohla využít plnou sílu. Pravděpodobnost, že to chytila tady při kontaktu s vodou, je hodně velká,“ uvedl kouč jachtařky.

Kvalita vody v zátoce Guanabara byla jedním z největších otazníků a zdrojem obav před začátkem her. Voda byla nejen znečištěna odpadky, ale studie v ní také objevily množství nebezpečných bakterií a virů.

Mluvčí mezinárodní jachtařské federace World Sailing Darryl Seibel uvedl, že případ Van Ackerové je ojedinělý. Belgičanka je podle něj jedinou účastnicí regaty, která během ní onemocněla.

Třída Laser Radial měla ve čtvrtek volný den. Jachtařky mají za sebou šest z deseti rozjížděk. Van Ackerová drží poslední desáté postupové místo do finálové jízdy, Kozelská je dvanáctá.

Autoři: ,


Další z rubriky

Odstoupil francouzský šéf vyšetřovací komise MOV, která řeší ruský doping

Guy Canivet

Francouz Guy Canivet, šéf vyšetřovací komise Mezinárodního olympijského výboru (MOV) zabývající se...

Olympiáda v Riu výrazně překročila rozpočet. Stála 308 miliard korun

Etiopský vytrvalec Feyisa Lilesa běží pro stříbrnou medaili v olympijském...

Cena za loňské olympijské hry v Riu de Janeiro? 43,3 miliardy realů (asi 308,3 miliardy korun)....

Policie zatkla předsedu brazilských olympioniků. Je viněn z korupce

Pelé (vpravo), brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva (vlevo) a šéf kandidatury Carlos Arthur Nuzman slaví přidělení OH 2016 Riu

Brazilská policie zatkla předsedu národního olympijského výboru Carlose Arthura Nuzmana a obvinila...Najdete na iDNES.cz