Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Vodáky trápí příliš silný vítr

8 2000
S y d n e y (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Úchvatná podívaná čeká diváky při olympijských závodech ve vodním slalomu na umělém kanálu v Penrithu, necelou hodinu jízdy od Sydney. Z obloukové tribuny budou mít dokonalý přehled o celé trati, na níž dnes odpoledne více než s brankami bojovali se silným větrem i čeští vodáci. Tuzemský slalomářský fanda, navyklý na trójské či roudnické pobíhání podél trati od startu do cíle, může jen závidět, zdejší slalomářský areál, s nímž v těsné blízkosti sousedí i tratě veslařů a rychlostních kanoistů, se opravdu povedl.

Vítaný je zejména vodácký minivýtah, který během tréninku dopraví závodníka zespoda od cíle až nahoru na start, aniž by musel opustit loď. Ten při dnešním odpoledním tréninku využívala i část české reprezentace, jejíž šéftrenér Jiří Pultera už jen s úsměvem vzpomíná na neslavný začátek australské slalomářské mise.

"Do Sydney jsme letěli určitě nejdéle z české výpravy, po přistání ve Vídni nám totiž oznámili, že další letadlo letí až druhý den, takže jsme se nechali od zástupců malajské společnosti ubytovat a hostit ve Vídni o neplánovaný den navíc. Když jsme konečně dosedli na australskou půdu, zjistili jsme, že loď Ireny Pavelkové je silně poškozena, prakticky celá zadní část byla nefunkční. Škodu nám samozřejmě zaplatí, ale nemáme čas se zdržovat a tak jsme ji na místě opravili svépomocí."

Od té doby se však problémy české výpravě naštěstí obloukem vyhýbají, mírně nachlazený je jen Tomáš Kobes, který proto vynechal dnešní trénink. "Jinak na zdejším kanále by nás už nemělo nic překvapit, všichni tu již strávili měsíc v rámci předolympijských kempů. Zima nám ani nevadí, spíše ten silný vítr; který tady řádí už druhý den, by se lépe hodil pro surfování. Ale vybírat si nemůžeme, podle předpovědi může takhle fičet i během závodů." připomíná Jiří Pultera, který se svou osádkou pendluje mezi olympijskou vesnicí a Penrithem.

"Bydlíme normálně s ostatními v olympijské vesničce, ale tady v Penrithu máme po dobu Her pronajatý domeček, takže tu občas zůstaneme. Zatím jsme tu ale příliš krátce, takže ještě hodně často pospáváme..."

Autor:


Témata: Letadlo, Sydney, Vídeň
Najdete na iDNES.czmobilní verze