Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vodičková krajankám proti USA nevěří

15 2004
Seattle - Jen malé šance dává Kamila Vodičková českým basketbalistkám v souboji se Spojenými státy. "Nepředpokládám, že by Američanky ve skupině vůbec s někým klopýtly," uvedla bývalá reprezentantka. Na olympijských hrách v Aténách nestartuje, neboť trenér Jan Bobrovský požadoval, aby podstoupila celou přípravu s reprezentačním týmem, což hráčka Seattlu odmítla.

Američanky podle Vodičkové uspějí přesto, že podle ní berou zápasy ve skupině jen jako zahřívací kolo.

"Spoléhají na to, že jejich výkonnost bude gradovat až ve čtvrtfinálových zápasech," uvedla Vodičková, která zná dokonale americký basketbal, neboť už ve WNBA působí pátou sezonu.

"Přála bych našim, aby překvapily. Jenže soupeř má velmi zkušený tým, vyniká rychlostí i důrazem," řekla Vodičková.

Na tom podle ní nic nemění skutečnost, že Spojeným státům chybí kvůli zranění nejlepší střelkyně Kathy Smithová a také Delisha Miltonová.

V měsíční olympijské přestávce, která je nyní ve WNBA, si Vodičková na pár dnů odskočila domů a se opět vrátila k další přípravě do USA.

První vystoupení českých basketbalistek v turnaji sledovala Vodičková ještě v televizi doma v Praze.

"Rozhodla lepší úspěšnost Španělek v tříbodových pokusech. Škoda, že Ivana Večeřová v závěru neproměnila svůj střelecký pokus," uvedla Vodičková.

"Španělky podle očekávání nespěchaly do útočení, spíše hrály dlouhé protiútoky, které ale přesněji zakončovaly. Prohra v prodloužení musí hodně mrzet," naznačila, že se dokáže vcítit do myslí svých bývalých spoluhráček.

Autoři: ,


Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Bábovi došel úspěch až na stupních vítězů


Praha Skokan do výšky Jaroslav Bába se stal na olympiádě stal jednou z českých hvězdy, když vybojoval...Najdete na iDNES.cz