Doporučujeme

Čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler se na konci finálové jízdy...

Čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler se na konci finálové jízdy převrhli a skončili na osmém místě. (11. srpna 2016) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Deblkanoisté jeli pro medaili, pak se převrhli. Smutní také Kudějová

• 209
Medaili už měli na dosah, možná dokonce zlatou, ale v závěru olympijského finále se čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler převrhli a skončili na osmém místě. Za hlavu se v cíli držela také kajakářka Kateřina Kudějová, která nakonec skončila na posledním 10. místě.

Čeští deblkanoisté ještě na druhém mezičase vedli, ale na brance číslo 22 o medaili přišli... Převrhli se a za šťouch si připsali dvousekundovou penalizaci. Než se vzpamatovali, rozhoupali i další branku, za další dvě sekundy.

V cíli se Kašpar a Šindler zklamaně drželi za hlavu. A pak jen u ústraní sledovali radost slovenské dvojice Ladislav a Petera Škantárových, která získala zlato.

V semifinále zajeli Kašpar se Šindlerem nejrychlejší čas, ale měli dvě penalizace. Stejně jako ve finále chybovali až v závěru.

První penalizaci si připsali na „prokleté“ brance číslo 22, která jim o pár desítek minut později vzala medailový sen.

Vylepšit náladu českých vodáků chtěla kajakářka Kudějová. Na prvním mezičase patřila k nejrychlejším, ale na šestnácté brance si připsala šťouch a dvousekundovou penalizaci.

Do jednadvacítky se po špatném najetí musela vracet. Nabrala proto velkou časovou ztrátu.

Olympijskou vítězkou v kategorii kajakářek je Španělka Maialen Chourrautová, která se v olympijském parku Deodoro dočkala životního úspěchu. Před čtyřmi lety v Londýně vybojovala bronz, dnes pokořila jako jediná hranici 100 sekund a čistou jízdou ji dokázala napodobit už jen stříbrná Luuka Jonesová z Nového Zélandu. Třetí byla Australanka Jessica Foxová.

Výsledky OH v Riu de Janeiro

VODNÍ SLALOM

Muži - C2: 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 101,58 (0 tr. sekund), 2. Florence, Hounslow (Brit.) -0,43 (0), 3. Klauss, Péché (Fr.) -1,66 (0), 4. Anton, Benzien (Něm.) -2,00 (0), 5. Szczepanski, Pochwala (Pol.) -3,39 (0), 6. Kuzněcov, Larionov (Rus.) -5,12 (0), 7. Božič, Taljat (Slovin.) -6,15 (2), 8. Kašpar, Šindler (ČR) -6,77 (4).

Ženy - K1: 1. Chourrautová (Šp.) 98,65 (0), 2. Jonesová (N. Zél.) -3,17 (0), 3. Foxová (Austr.) -3,84 (2), 4. Dukátová (SR) -5,21 (2), 5. Kuhnleová (Rak.) -6,10 (4), 6. Pennieová (Brit.) -7,05 (4), 7. Pfeiferová (Něm.) -8,24 (2), 8. Hornová (It.) -8,57 (2), 9. Krageljová (Slovin.) -10,03 (2), 10. Kudějová (ČR) -10,11 (2).

,

Olympijské hry Paříž 2024

Letní olympijské hry v roce 2024 se uskuteční v Paříži od pátku 2. srpna do neděle 18. srpna 2024. Francouzská metropole už OH hostila v letech 1900 a 1924. Poprvé se zde bude soutěžit o olympijské medaile v breakdance, naopak z programu byly vyřazeny karate, baseball a softbal.