Kajakářka Hilgertová postoupila do semifinále, stejně tak deblkanoisté

Kajakářka Štěpánka Hilgertová při kvalifikační jízdě v Londýně (30. července 2012) | foto:  Dan Materna, MAFRA

30 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - Česká kajakářka Štěpánka Hilgertová zvládla kvalifikační jízdu a na své šesté olympiádě se může chystat na semifinále. Vstup do soutěže vodních slalomářů se povedl i deblkanoím. Postupují jak Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, tak debutanti v kategorii C2 Vavřinec Hradilek a Stanislav Ježek.

Volf a Štěpánek projeli trať na kanálu Lee Valley v osmém nejlepším čase, o místo za nimi skončila v kvalifikaci dvojice Hradilek, Ježek. 

První pokusy stačily oběma posádkám k postupu. V druhé jízdě tak nemuselo Volfovi se Štěpánkem vadit, že neprojeli brankou a schytali padesátivteřinovou penalizaci. Hradilek s Ježkem se dokonce ani podruhé na vodu nespustili.  

Volf se Štěpánkem tedy nakonec ztratili na vedoucí dvojici sedm vteřin, druhá česká loď téměř deset. Ta svou úvodní a jedinou jízdou dne však příjemně překvapila.

Kajakář Hradilek a singlkanoista Ježek si totiž pod pěti kruhy odbyli soutěžní premiéru v kategorii C2, předtím spolu absolvovali pouze několik tréninků. A hned pokořili dalších pět reprezentačních párů.

Fotogalerie

S náročnou tratí se vypořádali překvapivě svižně, připsali si pouze jeden šťouch a v cíli pak mohli úspěšný debut hlasitě oslavit. 

Kvalifikační jízdy nejlépe zvládli Francouzi Gauthier Klauss, Mathier Peche, až za nimi skončili trojnásobní olympijští vítězové Peter a Pavol Hochschornerové ze Slovenska.

Hilgertová byla v obou jízdách třetí, celkově skončila pátá

Čtyřiačtyřicetiletá kajakářka Hilgertová zvládla obě kvalifikační jízdy s přehledem. V obou jízdách skončila třetí a díky rychlejšímu druhému kolu nakonec obsadila páté místo.

Vítězkou se stala devětadvacetiletá Maialen Chourantová ze Španělska, která byla před Hilgertovou o dva body.

Semifinále a finále je v olympijském vodním kanálu na programu ve čtvrtek. A to jak v soutěži kajakářek, tak deblkanoistů.

Výsledky

Kanoistika - vodní slalom (kvalifikace)

Muži:
C2:
1. Klauss, Peche (Fr.) 96,98 (0 trest. sekund), 2. R. Hochschorner, P. Hochschorner (SR) -0,54 (2), 3. Ming-chaj Chu, Ťün-žung Šu (Čína) -2,07 (0), ...8. Volf, Štěpánek (ČR) -7,02 (2), 9. Hradilek, Ježek (ČR) -9,93 (2).

Ženy:
K1:
1. Chourrautová (Šp.) 98,75 (0), 2. Neaveová (Brit.) -0,17 (0), 3. Giai Pronová (It.) -1,58 (0), ...5. Hilgertová (ČR) -2,00 (0).

Další z rubriky

Stolní tenista hvězdou internetu. Na paralympiádě předvedl famózní úder

Britský stolní tenista David Wetherill na paralympiádě.

VIDEO Odvážně se vrhnul za míčkem a úžasným forehandovým topspinem překvapil německého soupeře. "To byl...

VIDEO: U autobusu klikovali olympionici, fanoušci jim děkovali za medaile

Klikující autobus na Staroměstském náměstí v Praze

VIDEO V neděli odpoledne na Staroměstském náměstí poděkovali lidé olympionikům i paralympionikům za...

VIDEO: Gumáky od Špotákové, které pomohly charitě, si už Babiš převzal

VIDEO: Gumáky od Špotákové pomohly malému Honzíkovi. Babiš je vydražil za 100

VIDEO Šestiletý Honzík už se mohl svézt na vysněném mikro handbiku, tedy na přídavném kole, které...

Najdete na iDNES.cz