Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vodní slalomáři mají vlastní kino

Čeští vodní slalomáři - Štěpánka Hilgertová, její manžel a trenér Luboš spolu s kanoistou Tomášem Indruchem (zleva) sledují film v kanoistickém olympijské domečku. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

12 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Dopingoví komisaři ohlásili kontrolní návštěvu u vodního slalomáře Ondřeje Štěpánka. Netrénoval, vyčkával je na pokoji. Jenže nepřišli. „Máme fakt dobrý ubytování. Nikdo nás tu nenajde,“ usoudil letošní mistr Evropy. Místo olympijské vesnice „okupují“ čeští vodní slalomáři jednopatrový domek, kilometr od umělého kanálu.

Patří majiteli sousedního hotelu Ikarus.

Na stěnách visí obrázky hoteliérových předků, palem a lodí, v kuchyni stojí antické amfory.

Vodáci tu vaří málokdy. Štěpánka Hilgertová jednou rozmrazila rybu, Irena Pavelková a fyzioterapeutka Marcela Prskavcová zvládly těstoviny s čínskou omáčkou.

„Že bych udělala buchty s tvarohem?“ napadne Prskavcovou.

Hilgertová pochybuje: „Ty bys tu nakynula těsto?“

Nejčastěji se stravují u kanálu. Štěpánek si minule naložil ke snídani vajíčka s párkem. „Vypadalo to dost karcinogenně,“ hodnotí trenér Ondřej Mohout, přesto zastává názor: „Co ti chutná, nemůže být špatné. Dát Ondrovi mlíko a zrní, neudrží pádlo.“

Prskavcová cvičně přináší slunečnicová semínka. „To nezobu,“ ujistí ji deblkanoista.

V domku jsou čtyři pokoje, pojme osm lidí. Večer se parta schází v obýváku, chybí jen kajakář Raab. Na posteli hltá životopis Lance Armstronga.

sHilgertová dočetla jednu detektivku, teď načala druhou. Štěpánek listuje časopisem Esquire, jeho parťák Volf čte MF DNES.

Jindy nemluvný kanoista Tomáš Indruch prosazuje cédéčko Tří sester, dochází však ke konfliktu generací. „Takovou muziku házím z okna,“ namítá Mohout.

Jak Indruch, tak duo Volf - Štěpánek jsou jeho svěřenci. „Znají jen to jejich umca umca. Snažím se je kultivovat. Pouštím jim Beatles, Deep Purple, hudbu šedesátých let. Kdo uhádne, co to je, nemusí na trénink.“

Štěpánek se ušklíbne: „My pokaždé schválně neuhádneme, abychom mohli trénovat.“

Z Prahy přivezli i promítačku. Na zdi sundali jeden obraz a hned mají soukromé kino. Včera byl na programu film 40 dní - 40 nocí, o další repertoár svádějí boj.

„Mám tu Indiana Jonese,“ nabízí Mohout.

„Ach ne,“ vzdychne Hilgertová.

„Nebo 60 sekund s Nicolasem Cagem,“ přidává Štěpánek.

„Tak to my jdeme asi spát,“ namítne kajakářka. Nakonec je demokraticky zvolen muzikál Chicago.

Občas přijde na vizitu hoteliér z Ikara, ale je s ním těžká domluva, umí jen řecky. „Zato s jeho manželkou Moldavankou si pokecáme rusky,“ říká šéftrenér Jiří Pultera.

Do startu soutěží na divoké vodě zbývá pět dnů. „Ani nevnímám, jestli je úterý nebo středa, všechno mi to splývá,“ přiznává Hilgertová. Ona i každý z reprezentantů mohou mít medaili.

Těší se už na závody? Odpovědí je ticho. „Těším se ve vší tichosti a skromnosti,“ povídá pak Pultera.

„Jo a až začne kvalifikace, začnou se ti klepat ruce. Měl bych ti pořídit metaxu, abys byl vláčnější,“ popíchne šéfa Mohout.

Pro obveselení nádavkem slíbí plavecký závod na 300 metrů s dalším trenérem Jiřím Rohanem. „Jirka si myslí, že mám špatný klouby. Ale pozor, taky mám perfektní kotoulovou otočku.“ Poražený koupí basu šampaňského. Snad s ní bude co slavit.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Desetibojař Šebrle je českým hrdinou

Bába, Capalini, Šebrle

Praha Jediná zlatá medaile desetibojaře Šebrleho. Tak zůstane aténská olympiáda 2004 uchována v kronikách...Najdete na iDNES.cz