Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vojtík se po rozběhu o limit nebál

26 2004
Plzeň - Počet českých limitářů pro olympijské hry se po mistrovství republiky v Plzni rozrostl na číslo 32. Druhý den šampionátu si totiž pro vytoužený limit doběhl sprinter Jiří Vojtík. V cíli rozběhu na 200 m mu naměřili čas 20,76 s. A přitom B-limit ke startu na olympijské hry má hodnotu 20,75 s! Ale Vojtík nesmutnil - ve finále ubral ze svého výkonu sedm setin a může se připravovat do Atén.

"Všechno mi sedlo, počasí, diváci, soupeři," usmíval se svěřenec Ludvíka Svobody. "No jo, nebyla to Ostrava," dodal žertem.

Limit na olympijské hry pokoušel od začátku sezony, na Zlaté tretře v Ostravě mu dokonce mylně oznámili výsledný čas 20,65 s. Nepatřil mu, skutečný limit zaběhl až v sobotu v Plzni.   "Trvalo to dost dlouho, byly to nervy," přiznal.

Před šampionátem se rozhodl omezit starty, v Plzni vynechal i start v nejkratším sprintu. V pátek ještě absolvoval trénink na stadionu pražského Olympu a pak přijel do Plzně.

V dějišti šampionátu před důležitým startem přespal. "Byl to risk, asi měsíc a půl jsem točil závody každý týden. Ono to někdy vyletí a někdy ne," říkal.

Když se dozvěděl čas z rozběhu, byl rozmrzelý, ale klidný. "Byl jsem trochu zklamaný, ale běžel jsem rozběh s hrubým úsilím. Jen jsem se modlil, aby to ve finále nebylo 20,75 s, abych nebral jenom setiny," usmíval se spokojeně.

Nakonec ubral hned sedm setin. "Konečně přišlo i štěstí. Když jsou dvě dvoustovky, druhá se vždycky běží lépe," dodal. 

Limit v běhu na 100 m prý už pokoušet nebude, spíš se s kolegy pokusí o splnění nominačního kritéria ve štafetě na 4x100 m. A když z něj opadl psychický tlak, očekává ještě lepší výkony.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz