Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Vojtíkovi unikl postup o setinu

24 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Český reprezentant Jiří Vojtík na olympijských hrách nepostoupil v rozběhu na 200 metrů do druhého kola. Postup mu unikl o jednu setinu vteřiny. Ve svém závodu doběhl pátý. "Zamrzí to, ale i tak jsem spokojen," uvedl v cíli třiadvacetiletý sprinter.

Přitom do poslední chvíle bojoval o přímý postup, dotahoval se na Jamajačana Asafu Powella, ale nakonec s ním o pouhé dvě setiny prohrál.

"Snažil jsem se využít toho, že už závěr viditelně vypouštěl a rozhlížel se kolem sebe, Bohužel, chyběly mi k tomu ty dvě setinky," povzdechl si český sprinter.

Postup mu nakonec utekl jen o jedinou setinu, s časem 20,78 se jeho poslední protlačil do meziběhu Saindy Ndure z Gambie.

"Pokud bych tu mohl běžet rychleji, tak jen o malinko," konstatoval na závěr.

K postupu mu nepomohl ani prostest české výpravy, která reklamovala chybu vedle Vojtíka běžící Asafy Powella. Ten měl údajně šlápnout na vnitřní čáru, což pravidla nedovolují. Protest byl však zamítnut.

Muži:
200 m (rozběhy):
V.:
1. Demeritte (Bah.) 20,62, ...5. Vojtík (ČR) 20,79 - nepostoupil.

Asafa Powell z Jamaiky (vlevo) byl s časem 20.77 vteřiny posledním postupujícím z 5. rozběhu na 200 metrů. Pátý Jiří Vojtík (vpravo) s časem 20.79 nepostoupil.Najdete na iDNES.czmobilní verze