Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Vokoun se těšil na kamaráda Salfického

18 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Teď už je to jenom na něm. Zranění Dominika Haška ukončilo spekulace o tom, kdo bude v českém hokejovém týmu brankářskou jedničkou. "Je to pro mě o trochu lepší, protože vím, na čem jsem," řekl Tomáš Vokoun, nyní jasná jednička týmu. "Ale i kdyby tu byl Dominik, připravoval bych se stejně," dodal.

Změnilo se pro vás něco, když víte, že Dominik Hašek na turnaji skončil?
Budu se normálně připravovat na zápas, jako bych se připravoval. Nejsem nervózní. Soustředím se na svůj výkon. Chci chytat jak nejlépe umím.

Ale vaše pozice je nyní jasnější, ne?
To samozřejmě. Je to pro mě trošku lepší, protože vím, na čem jsem. Připravoval bych se ale stejně, i kdyby tady Dominik byl.

Hovořil jste s Haškem o jeho zranění?
Ne, nemluvili jsme spolu. Předpokládám, že je zklamaný. To by byl každý.

Mužstvo přišlo o Haška a Eliáše, navíc ve čtvrtek klopýtlo se Švýcarskem. Je to velká komplikace?
Myslím, že přijít o dva hráče a prohrát se Švýcarskem, je hodně nepříjemné. Na druhou stranu neúspěch v minulém utkání může být přínosem, protože máme čas odstranit všechny nedostatky dříve, než by nás to stálo vyřazení z turnaje. Nejdůležitější utkání teprve přijdou. Potom budeme hodnotit.

Co zatím českému týmu chybí, aby na ledě ukázal svoji sílu?
Nehráli jsme tak jak jsme zvyklí. Většinou hrajeme chytře, z obrany. Tady jsme zatím tohle neplnili. Chtěli jsme hrát a dát soupeři deset gólů. Ale dnes už jsou všichni soupeři tak vyspělí, že to prostě nejde.

Nyní vás čekají Finové, soupeř, který tým pořádně prověří. Těšíte se?
Zápas bude určitě jiný. Budeme mít šanci více zhodnotit, to co děláme dobře i to, co děláme špatně. Tak, abychom se připravili dobře na čtvrtfinále, které bude nejdůležitějším zápasem. Byl jsem na mistrovství světa v Praze, kde jsme každého soupeře ve skupině porazili o pět gólů a pak jsme prohráli právě klíčové čtvrtfinále. Prostě jsme na turnaji, kde se vše hodnotí podle jednoho utkání.

Jako třetí brankář přijede Dušan Salfický. Co na to říkáte?
Nejsme tady pro zábavu, ale se Salfou je vždy užil spoustu srandy. Rád ho uvidím. Je to dobrý kamarád.

Čekají vás opět dva zápasy ve dvou dnech: v sobotu s Finskem a v neděli s Itálií. Už jste si stačil odpočinout a adaptovat se na časový posun?
Pořád jsem dost unavený. Ale v noci na pátek jsem se poprvé  pořádně vyspal, od deseti do sedmi. Neprobudil jsem se.

To vás ruší vlaky? Olympijská vesnice je hned vedle nádraží...
Vlaky mně nevadí. Budil mě časový posun.

Tomáš VokounNajdete na iDNES.czmobilní verze