Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

On-line reportáž

Plenární zasedání
17:26
Tímto on-line reportáž končí, podrobné informace z plenárního zasedání najdete v rubrice olympismus. Děkujeme za pozornost!
17:22
O jediný hlas se dostal do výkonného výboru ČOV veslař Jiří Kejval. Hlasování se zúčastnilo už jen 80 delegátů, tři hlasy byly neplatné a Kejval vyhrál nad Kmentem 39:38.
17:09
Vítězem druhého kola je Jaroslav Pollert (kanoistika, 46 hlasů), zvoleni byli dále Vratislav Kulhánek (hokej, 44), Alexander Károlyi (fotbal, 39), Jiří Adam (moderní pětiboj, 38), Karel Bauer (jachting, 37) a Jaroslav Pekař (střelba, 36).
17:06
Ani druhé kolo neurčilo definitivní složení výkonného výboru ČOV. Na posledním volitelném místě měli Jiří Kejval (veslování) a Petr Kment (zápas) stejný počet hlasů a bude se mezi nimi rozhodovat ve třetí sérii.
16:17
Po více než hodinovém sčítání hlasů jsou známí první čtyři členové výkonného výboru. V prvním kole voleb uspěli Karel Pilný (atletika, 68 hlasů), Ladislav Malý (judo, 51), Pavel Kořan (ČSTV, 49), Vladimír Srb (plavání, 47).
PŘEDSEDA
Souhrn článků
o volbě šéfa
KANDIDÁTI
Kdo se uchází
o funkce v ČOV
KDO VOLÍ?
Úplný seznam členů pléna
14:58
Po rychlé volbě zástupců složek (Klub olympioniků, Klub fair-play...) pokračuje hlasování výběrem členů výkonného výboru.
14:56
Staronový předseda ČOV Milan Jirásek už zná všechny své nejbližší spolupracovníky. Do funkcí místopředsedů byli zvoleni František Dvořák, Jiří Zedníček a Josef Dovalil. S výjimkou Zedníčka jde o funkcionáře, kteří na stejných pozicích pracovali i v minulém období.
14:55
Aklamací byl zvolen i Josef Dovalil, stal se tak místopředsedou pro olympismus.
14:53
Jiří Zedníček byl vzápětí zvolen aklamací místopředsedou pro ekonomiku a marketing.
14:51
Po proslovech kandidátů Zedníčka a Ivanča, kteří byli přihlášeni do souboje o funkci místopředsedy pro ekonomiku a marketing, vystoupil třetí uchazeč Karel Bauer a oznámil, že se kandidatury vzdává. Vzápětí odstoupil i Ivan Ivančo a Jiří Zedníček zůstal rázem v boji sám!
14:34
V krátké přestávce před vyhlášením prvních voleb místopředsedy poskytl staronový předseda Jirásek novinářům krátký rozhovor. "Měl jsem indicie, že 55 delegátů jde se mnou a jsem mile překvapen, že se k nim ještě další tři přidali. Spíš jsem se obával, že některé z těch, co mi slíbili podporu, zlomí druhá strana."
14:30
Pro urychlení zasedání se nyní bez přestávky bude pokračovat volbami všech místopředsedů. Kandidáti musejí dostat prostor k projevu, jako první hovoří uchazeči o funkci místopředsedy pro ekonomiku a marketing.
14:28
Milan Jirásek má prvního spolupracovníka, post místopředsedy pro sport přesvědčivě obhájil František Dvořák. Nad Tomášem Hluštíkem vyhrál přesvědčivě poměrem hlasů 78:13.
14:13
14:18
Pokračuje volební maraton, volební komise se vydala sčítat hlasovací lístky do souboje Hluštík - Dvořák.
14:07
Po Hluštíkovi se ujal slova jeho soupeř František Dvořák, jenž post místopředsedy pro sport obhajuje.
13:59
Jednání rychle pokračuje dál, představuje se Tomáš Hluštík, uchazeč o funkci místopředsedy pro sport.
13:57
Delegáti odevzdali 93 hlasovacích lístků, dva byly neplatné, 58 patřilo Jiráskovi, 33 Železnému.
13:56
Sál tleská Milanu Jiráskovi, který obhajil pozici předsedy ČOV!
13:54
Je spočítáno, předsedající zve delegáty zpět do sálu!
13:44
Všechny lístky jsou v urně, komise sčítají hlasy, zasedání má krátkou přestávku. Za chvíli budeme znát jméno předsedy ČOV na příští čtyři roky!
13:38
Volí se! Delegáti vyplnili hlasovací lístky a stojí frontu před urnou.
13:36
"Hlásím se k řadě názorů, které tady prezentoval Honza Železný," říká Jirásek v závěru proslovu. "Budiž zachováno všechno, co se osvědčilo. To však nebude stačit, musíme se snažit být lepší. Budu-li zvolen, chci zklidnit situaci, vyhodnotit argumenty, ať se objevily na té které straně, vyhodnotit je a obnovit dobrou atmosféru v ČOV. Jsem ochoten spolupracovat se všemi subjekty, které mohou zajistit prostředky pro sport, ale za jasných pravidel. Pokud budu zvolen, vytvořím pro Jana Železného jako člena MOV potřebné podmínky pro práci v Českém olympijském výboru."
13:33
Jirásek dále zmiňuje myšlenku OH v Praze a sociální program. K financím zdůrazňuje přípravu na nejbližší olympijské hry. "Vytvořit silnou ekonomickou komisi, prohloubit spolupráci s ministerstvem školství. Zkvalitnit vlastní marketing. Upravit proporci výdajů více ve prospěch sportovní přípravy."
13:30
Také Jirásek doprovází svůj projev projekcí na plátno. Hovoří o pokračování rozvojového olympijského programu. "Časovat podporu kolektivním sportům, aby mohly uspět ve složitých olympijských kvalifikacích," říká mimo jiné.
13:26
Týmová práce: "To považuji skoro za nejdůležitější bod. Jednotlivec sám nic nezmůže, chci spolu s místopředsedy a dalšími členy vedení vytvořit dobrý tým."
13:25
Myšlenky olympismu a fair-play: "Myslím, že je důležité uplatňovat myšlenky fair-play v celé společnosti."
13:24
Finance a marketing: "O získání dalších prostředků je třeba jednat, hledat možnosti navýšení. Šance je v nových projektech. Zdroje z MOV jako člen vidím optimisticky, mohu podpořit naše projekty. Za zcela zásadní považuji zachování České olympijské jako jediné marketingové agentury."


Najdete na iDNES.cz